Okolice Sinj z lotu ptaka

Podczas mojego ubiegłorocznego, jesiennego pobytu w Chorwacji ponownie miałam okazję odbyć widokowy lot motoszybowcem nad Sinjem, dzięki uprzejmości Zrakoplovno-tehničko društvo Sinj. Maszynę pilotował był mój znajomy Toni, z którym odbyłam pierwszy lot nad Adriatykiem w sierpniu 2020. Relację z tego lotu możecie zobaczyć tutaj: https://www.crodea.pl/chorwacja-z-lotu-ptaka/

Tym razem naszym celem był lot nad miejscowością Sinj oraz jeziorem Peručko. Jezioro to jest trzecim co do wielkości jeziorem w Chorwacji i drugim co do wielkości sztucznym jeziorem tego kraju. Peručko znajduje się na biegu rzeki Cetyna (25 km. od źródła), która w Omišu uchodzi do Adriatyku.
Mówi się, że potworem z Jezioro Peručko jest 3 m. wąż, zwany dalmatinski udav. Rzadko pojawia się w jeziorze, ale co 10-15 lat naoczni świadkowie mówią, że go widzieli….

Więcej o jeziorze możecie poczytać na moim starym blogu: http://crodea.blogspot.com/2012/10/jezioro-perucko.html. Tutaj też znajdziecie zdjęcia jeziora zrobione nad brzegiem.

A jak wygląda jezioro z lotu ptaka – zobaczcie sami, zapraszam do galerii.

Pięknie wygląda z góry rzeka Cetyna oraz okoliczne pola, ale prawdziwym hitem i niespodzianką dla mnie było małe jeziorko w kształcie serca!

Chcielibyście poczuć się jak pasażerowie samolotu? Zapraszam na krótkie wideo z lotu nad Sinjem i okolicą.

Dodaj komentarz