APARTAMENTY W RAŽANJ

APARTAMENTY W RAŽANJ
Wybierz apartament/willę:

SZUKASZ KLIMATYCZNEJ MIEJSCOWOŚCI I RAJSKICH PLAŻ?

WYBIERZ APARTAMENTY W RAŽANJ!

Ražanj to typowa rybacka, dalmatyńska miejscowość. Jest idealnym miejscem dla ludzi ceniących spokój i piękno dziewiczego wybrzeża. Zabudowa wioski to przede wszystkim prywatne wille, usytuowane w licznych zatoczkach, które sprawiają, iż turysta czuje, jakby ten kawałeczek Chorwacji należał tylko do niego. Nie ma tu żadnych ośrodków turystycznych, co oznacza brak masowego turysty. Do Ražanj przyjeżdżają jej stali, zakochani w tym miejscu bywalcy. Charakterystyczne dla okolicy są gaje oliwne, które dają gościom przyjemne odczucia i totalny relaks podczas wędrówek po okolicy. Doskonała oliwa z oliwek kupiona u mieszkańców wioski będzie na pewno smakowitym dodatkiem do potraw.

Różnorodność wybrzeża (skały, betonowe półki oraz drobne kamyczki) oraz krystalicznie czysta i turkusowa woda sprawia, że każdy będzie się czuł w tym miejscu doskonale. Jedna z piękniejszych plaż Varos określana jest przez miłośników Ražanj jako najpiękniejsza plaża w okolicy.

W miejscowości jest jeden sklep, w którym można kupić podstawowe artykuły spożywcze, chemiczno-kosmetyczne oraz owoce, drobny sprzęt plażowy oraz owoce i  warzywa. Jest również kilka dobrych restauracji w centrum miejscowości.

Co mówią o Ražanj nasi klienci?

…. Miejscowość Rażanj, bo o niej mowa faktycznie była strzałem w 10-kę na 15 dni odpoczynku. Wszystkie apartamenty które zajmowaliśmy było zgodne z opisem ba!, a nawet i lepiej, czyli winiarnia ledwo otwarta u gospodarza. Miłe wieczory spędzane przy lampce swojskiego wina i prsiuta – niezapomniane ! :). Zaznaczamy – wszyscy gospodarze mili i uczynni. Miejscowość idealna dla ludzi z dziećmi jak i dla samotnych par – jest gdzie spędzać czas w atrakcyjnych zatoczkach przy plaży. Plaża główna extra, super wydzielone miejsce do pływania, dla osób lubiących cień jest zagajnik i co ważne drobny żwireczek a nie kamerdolce :)Bardzo dobre miejsce wypadowe do okolicznych miejscowości – Szybenik, Trogir, Split, Omiś czy nawet Zadar. Miasteczko w pełni funkcjonalne na czas naszego pobytu – 2 wodne taxi do Rogoznicy i na niedostępne piękne plaże (koniecznie abc do nurkowania), 2 restauracje (na wieży najlepsza)3-cia w budowie i na wykończeniu przy porcie, 1 full zaopatrzony sklep, 2 drink-bary oraz 1 winiarnia i co ważne, do godziny 10-tej rano targ warzywno-rybny. W restauracji “na wieży” (tak nazwaliśmy ją ponieważ nazwa Pstrak nie do wymówienia po pewnej ilości tamtejszego trunku) obsługuje kelnerka znająca język polski. Do Rogoznicy można idealnie dostać się taxi wodną i wtedy tam mamy do dyspozycji duży targ oraz większy wybór ryb np. Dorada 80-90 kun/kg duże sztuki, wypożyczalnie skuterów 270 kun/dobe oraz rowerów i wiele innych atrakcji. Akurat w naszej miejscowości można było wypożyczyć łódź (60 EU/dobę)- to z tej atrakcji skorzystaliśmy i opłynęliśmy ciekawe miejsca i wysepki, ale największą atrakcją okazała się wyprawa na wyspę z latarnią Mulo – polecam 🙂
Joanna i Grzegorz