Zadzwoń do nas: + 48 660 448 778

Buljarica

buljarica

Wybierz apartament/willę:

Buljarica to mała, spokojna miejscowość położona pomiędzy Budvą a Barem (oddalona o 20 km. od każdego z tych miast) w bliskiej odległości (2 km) od popularnego kurortu Pertovac. Miejscowość słynie z jednej z najpiękniejszych plaży (długość ok. 2 km.) malowniczo usytuowanej pomiędzy dwoma wzgórzami.

W okolicach miejscowości znajduje się wiele terenów niedotkniętych turystyką masową i komercjalną. Dzięki temu Buljarica ma ogromny potencjał rozwoju oraz umożliwia spędzenie spokojnego urlopu pośród cudownych krajobrazów. Oprócz bajecznie pięknych plaż warto obejrzeć jeden z ciekawszych zabytków – monaster Gradište z XII wieku.

Turyści spędzający urlop w Buljaricy mają w zasięgu ręki takie atrakcje jak: Budva, Petrovac, Cetinje, Stari Bar oraz Jezioro Szoderskie.

Plaże w okolicy, które warto odwiedzić:

  • plaża w Buljaricy, mająca ponad 2 km. długości, należy do jednych z najpiękniejszych żwirowych plaż czarnogórskiego wybrzeża. Jest ona malowniczo położona między dwoma wzgórzami.
  • plaża Lucice – oddalona od Buljaricy 1,5 km – niewielka plaża, mająca kształt zatoczki. Jest piaszczysta, dogodna dla dzieci z łagodnym i płytkim zejściem. Plażę otaczają cyprysy i sosny.
  • plaża Petrovac – niewielka plaża (600 m. długości) z piaskiem w odcieniu czerwieni. Kąpielisko otoczone jest deptakiem, przy którym usytuowane są liczne kawiarnie, restauracje, sklepy z pamiątkami.

Odległości ze Buljaricy do najpopularniejszych miejscowości:

 • Petrovac – 4 km
 • Bar – 31 km
 • Budva – 20 km
 • Ulcinj – 43 km
 • Kotor – 42 km

Galeria zdjęć – Buljarica

Galeria zdjęć – Petrovac

Blog – CroDea spełnia marzenia…

Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, stworzonego dla wszystkich miłośników Chorwacji i Czarnogóry. Znajdziesz w nim informacje, jakie miejsca warto odwiedzić podczas pobytu na Bałkanach oraz praktyczne porady dotyczące turystycznych atrakcji. Zobacz o czym piszemy, obejrzyj zdjęcia, dodaj swój komentarz!

Zobacz więcej

Dane właściciela Serwisu CroDea.pl

CroDea Joanna Zielińska
ul. Połczyńska 29k/5, 78-300 Świdwin
Telefon: +48 94 716 24 35
+48 660 448 778
Strona internetowa: https://crodea.pl
Email: joanna.zielinska@crodea.pl
%d bloggers like this: