APARTAMENTY NA RIWIERZE OMIŠ

APARTAMENTY NA RIWIERZE OMIŠ
Wybierz miejscowość:

Apartamenty na Riwierze Omiš – gdzie góry łączą się z Adriatykiem!

Riwiera Omiš to doskonałe miejsce dla ludzi lubiących aktywny wypoczynek. Rafting na rzece Cetina, nurkowanie, wędkarstwo, wspinaczki górskie, piesze wędrówki po okolicach, surfing, to tylko niektóre z atrakcji oferowanych przez Riwierę.

Malowniczo położone miasteczko Omiš u ujścia rzeki Cetyny stanowi prawdziwą wizytówkę Riwiery. Jego starówka czaruje swoimi wąskimi, krętymi uliczkami. Kelnerzy z chorwacką gościnnością zachęcają do przytulnych, małych knajpek „pod gołym niebem”, skąd popijając lokalne trunki można obserwować tętniące nocnym życiem ulice. Unoszący się w powietrzu zapach ziół – lawendy i rozmarynu, grillowanych owoców morza zostaje w pamięci na długo. Niezapomniany widok na kanion rzeki Cetyny można podziwiać z punku widokowego niedaleko miejscowości Gata. Więcej szczegółów na blogu CroDea spełnia marzenia.

Omiškie Lato Kulturalne, Festiwal dalmatyńskich klap, Wieczory Pirackie oraz liczne festyny muzyczne i teatralne są doskonałą okazją do poznania nie tylko piękna Dalmacji, lecz także i jej duszy.

Dogodne położenie Riwiery sprawia, że jest to doskonała baza wypadowa do zwiedzania reszty Dalmacji, jej wysp, jej szczytnej historii, dziedzictwa kulturowego oraz walorów przyrodniczych. Starożytne rzymskie miasta Split i Salona, wyspy Brac, Hvar, Korcula oraz Vis są w zasięgu ręki.Bliskość Riwiery Makarskiej to dodatkowy atut. Riwiera Makarska to miejsce charakteryzujące się nie tylko przepięknymi krajobrazami: długimi, żwirowymi plażami sąsiadującymi z „wchodzącymi” do nich górami.To także region bogaty w atrakcje dla ludzi preferujący aktywny wypoczynek. Park Przyrody Biokovo oferuje możliwość wycieczek pieszych i rowerowych niezwykle
malowniczymi szlakami górskimi. Polecamy wejście (lub wjazd samochodem) niezwykle malowniczą trasę na szczyt Sv. Jure. Miłośnicy podwodnego świata mogą zgłosić się do licznych klubów na kursy nurkowania. Parasailing (loty za motorówką na spadochronie), narty wodne, skuter wodny, surfing to propozycja dla każdego, kto chce poczuć trochę adrenaliny.

Galeria zdjęć – Omiš

Galeria zdjęć – szczyt św. Jure

Galeria zdjęć – Riwiera Omis

Galeria zdjęć – Riwiera Makarska