Zadzwoń do nas: + 48 660 448 778

Korčula

KORČULA
POGODA DUCHA W OJCZYŹNIE MARKO POLO

Korčula pogoda
Wybierz apartament/willę:

Najsłynniejsze miasto wyspy to Korčula. Uważana jest za jedno z piękniejszych miast Chorwacji zwanym Dubrownikiem w miniaturze. Patrząc na miasto z lotu ptaka można zobaczyć szkielet ryby – czyli jedną główną ulicę wraz z odchodzącymi na boki małymi uliczkami. Niewielka starówka otoczona jest imponującymi murami obronnymi. Serce miasta to plac Św. Marka wraz z Katedrą Św. Marka. Uważana jest za miejsce narodzin słynnego weneckiego podróżnika, Marco Polo.
Gratką dla turystów jest niezwykłe widowisko teatralne – którego początki sięgają roku 1156 – Moreška, czyli taniec wojenny. Spektakl składa się z 7 skomplikowanych tańców, podczas których drużyny „Czarnych” walczą z „Czerwonymi” na miecze. Tło walki stanowi wątek miłosny.

Miasto Korčula to idealne miejsce dla miłośników bogatych architektonicznie chorwackich miasteczek o typowym śródziemnomorskim klimacie. Oczywiście miłośnicy dziewiczej przyrody, dzikich plaż, winnic mogą się wybrać na wycieczkę po wyspie. W  drugi kraniec wyspy do miejscości Vela Luka jest zaledwie 42 km, natomiast do Lumbardy, gdzie można zrelaksować się na piaszczystej plaży jest tylko 6 km.

Więcej o Korčuli znajdziesz tutaj:
http://www.visitkorcula.eu/places.html
Pogoda Korčula: tutaj

Odległości z Korčuli do najpopularniejszych miejscowości:

  • Split – 249 km
  • Dubrownik – 112 km
  • Međugorje – 140 km
  • Mostar – 160 km

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć: Piaszczysta plaża Lumbarda

Blog – CroDea spełnia marzenia…

Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, stworzonego dla wszystkich miłośników Chorwacji i Czarnogóry. Znajdziesz w nim informacje, jakie miejsca warto odwiedzić podczas pobytu na Bałkanach oraz praktyczne porady dotyczące turystycznych atrakcji. Zobacz o czym piszemy, obejrzyj zdjęcia, dodaj swój komentarz!

Zobacz więcej

Dane właściciela Serwisu CroDea.pl

CroDea Joanna Zielińska
ul. Połczyńska 29k/5, 78-300 Świdwin
Telefon: +48 94 716 24 35
+48 660 448 778
Strona internetowa: https://crodea.pl
Email: joanna.zielinska@crodea.pl
%d bloggers like this: