Zadzwoń do nas: + 48 660 448 778

Omiš

ŚRODKOWA DALMACJA, OMIŠ

Omiś
Wybierz apartament/willę:

Omiš to małe dalmatyńskie miasto  położone pomiędzy Splitem i Makarską przy ujściu rzeki Cetiny. Dawniej znane było jako siedlisko najgroźniejszych piratów w całym Basenie Śródziemnomorskim.  Dziś po piratach zostały tylko legendy oraz  ruiny twierdzy Mirabella i Fortica, z których roztacza się piękna panorama na cały Adriatyk. Oprócz twierdz warte zobaczenia są kościoły – Św. Ducha i Św. Michała. Spacer po starówce Omiša będzie na pewno wielką przyjemnością po całodziennym plażowaniu. Wąskie uliczki, stare kamienice, zaułki nadają charakterowi miasteczka pewnej tajemniczości i przechowują zagadki żyjących tu dawniej piratów. Na pewno dobrze będą się tu czuli miłośnicy architektury. Po spacerze warto usiąść w jednej z restauracji czy kafejek i spróbować potraw kuchni regionalnej.
Nie będą się tu również nudzili miłośnicy aktywnego wypoczynku. Rafting na rzece Cetina,  wspinaczki po górach Dinara, Mosor i Babnjaca , nurkowanie w krystalicznym Adriatyku, wędkarstwo,  piesze wędrówki, surfing, to tylko niektóre z atrakcji, jakie oferuje Omiš i jego okolice. Miłośnicy plażowania natomiast mają do dyspozycji piękne, duże, drobnokamyczkowe plaże z bogatą infrastrukturą turystyczną.
Omiš to miejsce, gdzie latem kwitnie życie kulturalne. Omiškie Lato Kulturalne, Festiwal dalmatyńskich klap, Wieczory Pirackie i pozostałe muzyczne, teatralne oraz gastronomiczne festyny są doskonałą okazją do poznania nie tylko piękna Dalmacji, lecz także i jej duszy.

Omiś  to doskonała baza wypadowa do zwiedzenia niemalże całej środkowej Dalmacji. Starożytne rzymskie miasta Split i Salona są oddalone od Omiša tylko pół godziny jazdy samochodem. Wyspy Brač, Hvar, Korčula czy Vis to miejsca, które można odwiedzić w czasie całodniowej wycieczki. Alternatywą są również rejsy wycieczkowe, które oferują wiele ciekawych wycieczek po Adriatyku.

Galeria zdjęć – Omiš

Blog – CroDea spełnia marzenia…

Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, stworzonego dla wszystkich miłośników Chorwacji i Czarnogóry. Znajdziesz w nim informacje, jakie miejsca warto odwiedzić podczas pobytu na Bałkanach oraz praktyczne porady dotyczące turystycznych atrakcji. Zobacz o czym piszemy, obejrzyj zdjęcia, dodaj swój komentarz!

Zobacz więcej

Dane właściciela Serwisu CroDea.pl

CroDea Joanna Zielińska
ul. Połczyńska 29k/5, 78-300 Świdwin
Telefon: +48 94 716 24 35
+48 660 448 778
Strona internetowa: https://crodea.pl
Email: joanna.zielinska@crodea.pl
%d bloggers like this: