Duboka – wymarzone wakacje w Chorwacji

duboka
Wybierz apartament/willę:

Duboka to mała miejscowość usytuowana w południowej części Chorwacji nad Zatoką Duboka, tuż przy granicy z Bośnią i Hercegowiną. Jest to miejsce dla ludzi poszukujących spokoju i relaksu w otoczeniu śródziemnomorskiej roślinności oraz krystalicznego Adriatyku. Nie ma tu hałaśliwych dyskotek i barów, co jest dużym plusem dla tych, którzy chcą wypocząć. Pobliskie miasta takie jak Neum czy Dubrownik są idealnym miejscem dla tych, którzy lubią spędzać wieczory w miejscowościach tętniących życiem. Zawsze jednak przychodzi czas na odpoczynek, a Duboka jest do tego miejscem idealnym.

Dla ludzi lubiących wieczorne spacery proponujemy spacer oświetloną promenadą wzdłuż zatoki (ok. 1 km. długa). Cisza przerywana cykaniem cykad, unoszący się zapach pieczonych na ruszcie bałkańskich specjałów czynią taki spacer wyjątkowym.

Najbliższym miasteczkiem, w którym można zrobić większe zakupy jest bośniacki Neum oddalony od Duboki 10 km.

Duboka to dobra baza wypadkowa do zwiedzania południowej części Chorwacji. Do Dubrownika jest stąd tylko 70 km, do Splitu 150 km, na Korculę 70 km, do Makarskiej 70 km. Podczas pobytu w Duboce koniecznie trzeba odwiedzić Bośnię i Hercegowinę, zaledwie 50 km. dalej jest Međugorje (miejsce kultu religijnego) oraz Mostar – niezwykłe miasto ze słynnym Starym Mostem.

Miłośnicy przyrody na pewno wybiorą się na wycieczkę nad Baćinska jezera, znajdujących się na północny zachód od ujścia rzeki Naretwy oraz miast Ploče. Baćinska jezera to grupa słodkowodnych jezior, które zajmują powierzchnię ok. 138 ha. Jeziora te stanowią kryptodepresję, co oznacza, że leżą poniżej poziomu morza. Jest to miejsce chętnie odwiedzane przez wędkarzy, a także turystów.

Odległości z Duboki do najpopularniejszych miejscowości:

  • Split – 156 km
  • Makarska – 83 km
  • Dubrownik – 70 km
  • Međugorje – 55 km
  • Mostar – 70 km

Galeria zdjęć – Duboka