Zadzwoń do nas: + 48 660 448 778

Stobreč

stobrec

CHARAKTERYSTYKA MIEJSCOWOŚCI

Stobreč to małe turystyczne miasteczko położone na półwyspie 7 km od Splitu. Dawniej była to grecka osada Epetion, o czym świadczą mury miejskie. W centrum miejscowości znajdują się pozostałości dużej starochrześcijańskiej bazyliki św. Wawrzyńca. Miasteczko charakteryzuje się pięknymi żwirowymi i skalistymi plażami. Jest tu piękna żwirowa plaża miejska (długość ponad 1 km), natomiast dla tych, którzy szukają odrobiny intymności polecamy małe, kameralne plaże żwirowo-skaliste ukryte w licznych zatoczkach. Plaże otoczone są sosnowymi lasami, które dają cień i niesamowity zapach.
W sezonie letnim organizowane są w Stobreč “rybackie noce” – gdzie przy dalmatyńskiej kuchni i winie mieszkańcy i goście bawią się do białego rana. W Stobreč znajduje się wiele tawern, restauracji, które serwują tradycyjne dania kuchni dalmatyńskiej.
Jest to miejsce w którym można uprawiać wszystkie spoty wodne łącznie z windsurfingiem i nurkowaniem. Miłośnicy wędkowania również nie będą się nudzili! W Stobreč jest również pole golfowe oraz kort tenisowy.
Bliskość Splitu sprawia, że jest to doskonała baza wypadowa dla tych, którzy oprócz wypoczynku chcą poznać jedno z piękniejszych miast Dalmacji.

Oficjalna strona miasteczka Stobrec.
Stobreč to doskonała baza wypadowa do takich miast jak:

  • Split – 7 km
  • Trogir – 32 km
  • Primosten – 64 km
  • Makarska – 50 km
  • Omiš – 14 km
  • Šibenik – 95 km
  • Dubrownik – 250 km

Galeria zdjęć – Stobreč

Blog – CroDea spełnia marzenia…

Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, stworzonego dla wszystkich miłośników Chorwacji i Czarnogóry. Znajdziesz w nim informacje, jakie miejsca warto odwiedzić podczas pobytu na Bałkanach oraz praktyczne porady dotyczące turystycznych atrakcji. Zobacz o czym piszemy, obejrzyj zdjęcia, dodaj swój komentarz!

Zobacz więcej

Dane właściciela Serwisu CroDea.pl

CroDea Joanna Zielińska
ul. Połczyńska 29k/5, 78-300 Świdwin
Telefon: +48 94 716 24 35
+48 660 448 778
Strona internetowa: https://crodea.pl
Email: joanna.zielinska@crodea.pl
%d bloggers like this: