APARTAMENTY NA RIWIERZE MAKARSKIEJ – Tučepi

Wybierz apartament:

Tučepi to jedna z popularniejszych i ulubionych przez turystów miejscowości Riwiery Makarskiej, położona ok. 6 km poniżej Makarskiej. Może się poszczycić piękną, żwirową plażą, która jest najdłuższą plażą na Riwierze Makarskiej (liczy ok. 3 km). Wzdłuż plaży wiedzie promenada oraz sosnowy lasek. Pierwsze wzmianki o miejscowości datuje się na rok 1434. Najstarszym zabytkiem jest kościołek Św. Juria z XIII wieku, zbudowany na fundamentach rzymskiej willi z II w. Turystyczny rozwój miejscowości przypadł na lata 1950-1960 r. W 1950 został otwarty pierwszy hotel – Hotel Jadran, który przyjął pierwszych turystów chcących wypocząć w Tučepi.

Tučepi dziś jest nowoczesną miejscowością z bogatą infrastrukturą dla turystów, pięknym portem jachtowym oraz licznymi obiektami noclegowymi oraz gastronomicznymi. Urokowi tej miejscowości dodają majestatyczne góry Biokovo oraz piękne żwirowe plaże w otoczeniu soczyście zielonych drzew. Tučepi to idealna miejscowość dla turystów lubiących aktywnie spędzać czas. Kilkunastokilometrowa promenada, którą można iść w kierunku Makarskiej jest idealna na spacery, jogging lub jazdę na rowerze. Natomiast miłośnicy gór mają do dyspozycji szlaki górskie oraz ścianki wspinaczkowe. Miłośnicy tenisa mają mogą potrenować w centrum tenisowym Slatina usytuowanym w pobliżu plaży.

Jeśli będziesz w tym regionie w czerwcu to pamiętaj, że właśnie w Tučepi w dniu 13 czerwca, na święto Św. Anty rozpoczynają się tradycjonalne spotkania dalmatyńskich klap (zespołów ludowych), które trwają do końca miesiąca. Jest to wyjątkowa okazja przyjrzenia się z bliska dalmatyńskiej kulturze.

Odległości z Tučepi do najpopularniejszych miejscowości:

  • Makarska – 6 km
  • Split – 67 km
  • Trogir – 95 km
  • Omiš – 40 km
  • Mostar– 93 km
  • Dubrownik – 156 km