APARTAMENTY NA RIWIERZE MAKARSKIEJ – Baška Voda

Wybierz apartament/willę:

Baška Voda to jedna z popularniejszych miejscowości Riwiery Makarskiej, położona ok. 10 km od Makarskiej i połączona praktycznie z Brelą. Była kiedyś miejscowością rybaków oraz rolników, kupców i żeglarzy. Dziś jest nowoczesną miejscowością z bogatą infrastrukturą dla turystów oraz pięknym portem jachtowym. Urokowi tej miejscowości dodają majestatyczne góry Biokovo oraz piękne żwirowe plaże w otoczeniu soczyście zielonych drzew. W okolicy Baška Voda znajduje się również kilka skalistych plaż, w którym można znaleźć więcej intymności i kameralności. Są tutaj plaże również dla naturystów oraz dla turystów, przyjeżdżających z czworonożnymi członkami rodziny.

Baška Voda to idealna miejscowość dla turystów lubiących aktywnie spędzać czas. Kilkunastokilometrowa promenada, którą można iść w kierunku Breli oraz Makarskiej jest idealna na spacery, jogging lub jazdę na rowerze. Turyści szukający mocnych wrażeń skorzystają z oferty takich sportów jak: windsurfing, parasailing (loty za motorówką ze spadochronem), loty na paralotni, jazda na skuterach wodnych. Natomiast miłośnicy gór mają do dyspozycji szlaki górskie oraz ścianki wspinaczkowe.

Centrum miejscowości obfituje w mnóstwo kafejek, restauracji serwujących dalmatyńskie przysmaki. Natomiast na plażach znajdują się beach bary, które otwarte są do późnych godzin nocnych. Ponadto jest wiele firm oferujących rejsy wycieczkowe (typu fish piknik), wypożyczenie sprzętów pływających, organizujących wspólne nurkowanie.

Odległości z Baška Voda do najpopularniejszych miejscowości:

  • Makarska – 14 km
  • Split – 52 km
  • Trogir – 94 km
  • Omiš – 26 km
  • Mostar– 88 km
  • Dubrownik – 160 km