CHORWACJA

APARTAMENTY W BRODARICY

chorwacja apartamenty

Wybierz apartament/ willę :

Skorzystaj z oferty wakacji w Dalmacji i wybierz: Chorwacja apartamenty w Brodaricy!

Brodarica to niewielka, letniskowa miejscowość znajdująca się niespełna 8 km od Šibenika, położona na przeciw wyspy Krpanj. Jest to miejsce doskonałe na urlop dla tych, którzy potrzebują wytchnienia i spokoju. Piękno otaczającego krajobrazu, zieleń śródziemnomorskiej roślinności, lazur czystego Adriatyku i piękno żwirowych plaż przyciągną nawet najbardziej wymagających turystów.

W Brodaricy każdy turysta znajdzie coś dla siebie – piękna, żwirowa plaża o długości ok. 1,5 km, czyste i krystaliczne morze, wyśmienite restauracje serwujące specjały kuchni dalmatyńskiej.

Ponadto: wynajem skuterów, łodzi, rowerów,  klub jeździecki, supermarkety Djelo, Konzum, Merkur i Studenac, piekarnia, fryzjer, przychodnia, stomatolog, kantor, poczta, kościół.

Brodarica to dobra baza wypadowa dla miłośników przyrody. W pobliżu znajdują się 2 parki narodowe: Park Narodowy Krka i Park Narodowy Kornati. Natomiast miłośnicy architektury mają możliwość zwiedzenia bogatych w zabytki miast: Šibenika oraz Trogiru.

Oficjalna strona Turystycznej Wspólnoty Brodarica – kliknij tutaj

Jedna z plaż w Brodaricy

Galeria zdjęć – Brodarica

Mówiąc o Brodaricy warto wspomnieć o wyspie Krapanj. Oddalona jest od kontynentu tylko 300 m, jest najmniejsza (0,36 m kw.) zamieszkaną (najgęściej zaludniona) wyspą na morzu Adriatyckim  oraz wyspą o najmniejszej wysokości nad poziom morza, o której można powiedzieć, że jest kulturalnym centrum regionu. Wyspa znana jest z starych kamiennych domów, położonych przy labiryncie wąskich uliczek. Specjalne miejsce na mapie Krapanj zajmuje Klasztor Św. Krzyża, który został wybudowany w 1523 r., a w 1937 został przebudowany do aktualnego wyglądu. Najbardziej wartościowym eksponatem jest Ostatnia Wieczerza z XVI w. oraz Czarna Madonna na Tronie. Ponadto biblioteka klasztorna skrywa mnóstwo wartościowych książek, np. Biblię z 1474. W klasztorze otwarte jest małe muzeum, które zawiera kolekcję gąbek, korali, amfor i naczyń antycznych.

Na wyspie, co roku 2 sierpnia obchodzone jest święto Gospe od Anđela. Jest to więc okazja, żeby razem z mieszkańcami wyspy uczestniczyć w wielkiej feście.

Około 400 mieszkańców wyspy kontynuuje i kultywuje tradycję poławiania i przetwarzania gąbek.

Na wyspę można się dostać taksówkami wodnymi, które pływają z Brodaricy kilkanaście razy dziennie.

Galeria zdjęć – wyspa Krapanj

Odległości z Brodaricy do najpopularniejszych miejscowości:

  • Primošten – 19 km
  • Šibenik – 8 km
  • Vodice – 20 km
  • Zadar – 93 km
  • Trogir – 42 km
  • Split – 80 km
  • Dubrownik – 300 km

Źródło zdjęć: TZ Brodarica