Zadzwoń do nas: + 48 660 448 778

Wyspa Čiovo

CHORWACJA NOCLEGI NA WYSPIE ČIOVO

chorwacja noclegi

Trogir na wyciągnięcie ręki – wybierz: Chorwacja noclegi na wyspie Ciovo!

Wyspa Čiovo położona jest w samym sercu Środkowej Dalmacji. Łagodny klimat, śródziemnomorska flora, archipelag malowniczych wysepek, bezlik małych ustronnych zatoczek i plaż oraz 2670 godzin słonecznych w ciągu roku stanowi o atrakcyjności tego obszaru. Wyspa jest znana z bogatej roślinności, licznych wysp i wysepek oraz kamienistych i żwirowych plaż. Na całkowitej jej powierzchni, tj. 28,8 km², znajduje się kilka miejscowości: Okrug Donji, Okrug Gornji, Arbanija, Miševac, Mastrinka, Slatine, Zedno, Čiovo. Na wyspie jest również położona część miejscowości Trogir. Od strony lądu na wschodzie (przylądek Marjan) Čiovo jest oddalone ok. 2 km; na północnym wschodzie jest powiązane z lądem poprzez ruchomy, bezpłatny most (w Trogirze).

Wyspa Čiovo jest doskonałą bazą wypadową, dzięki czemu można w krótkim czasie dojechać do najciekawszych zakątków Chorwacji i nie tylko, tj.

    • Split – z imponującym pałacem Dioklecjana (33 km)
    • Šibenik – z najsłynniejszą katedrą Św. Jakuba z XV wieku. (46 km)
    • Narodowy Park “Krka” – ze spektakularnymi wodospadami i dziką przyrodą (60 km)
    • Narodowy Park Kornaty – archipelag 89 pięknych wysp i skał, o których dramaturg i prozaik Bernard Shaw napisał: “W ostatnim dniu Tworzenia Świata Bóg zapragnął ukoronować swoje dzieło i stworzył Kornaty – z łez, gwiazd i tchnienia”.
    • Primošten – miasteczko położone na czarującym półwyspie, jedno z najbardziej “fotogenicznych” miejsc na adriatyckim wybrzeżu. (33 km)
    • Dubrownik zwany „Perłą Adriatyku” (250 km)
    • Međugorje (BiH) – jedno z najbardziej znanych Europie miejsc pielgrzymek (150 km)
    • Mostar (BiH) – bośniackie miasteczko z najsłynniejszym Starym Mostem z 1566 r. (174 km)

Oficjalna strona miasta Trogir: tutaj

 

Galeria zdjęć z wyspy

Blog – CroDea spełnia marzenia…

Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, stworzonego dla wszystkich miłośników Chorwacji i Czarnogóry. Znajdziesz w nim informacje, jakie miejsca warto odwiedzić podczas pobytu na Bałkanach oraz praktyczne porady dotyczące turystycznych atrakcji. Zobacz o czym piszemy, obejrzyj zdjęcia, dodaj swój komentarz!

Zobacz więcej

Dane właściciela Serwisu CroDea.pl

CroDea Joanna Zielińska
ul. Połczyńska 29k/5, 78-300 Świdwin
Telefon: +48 94 716 24 35
+48 660 448 778
Strona internetowa: https://crodea.pl
Email: joanna.zielinska@crodea.pl
%d bloggers like this: