Przejazd do Chorwacji samochodem 2020 a koronawirus

W końcu pojawiła się długo wyczekiwana decyzja rządu RP odnośnie otwarcia granic. Wiemy już, że nasze granice będą otwarte od 13.06.2020  i tym samym zniesiona zostaje kontrola na granicy.

Zgodnie z przepisami od 13 czerwca będzie można swobodnie podróżować i przekraczać granice wewnętrzne Unii Europejskiej. Podróżni zyskają  prawo do swobodnego wjazdu, wyjazdu oraz tranzytu przez terytorium RP. Nie będą musieli odbywać kwarantanny. Służby będą prowadziły jedynie wyrywko kontrole.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/13-czerwca-otwieramy-granice–kontrole-tylko-wyrywkowo

W poprzednich postach pisaliśmy o możliwości wjazdu Polaków na teren Republiki Chorwackiej.

Patrz tu: https://www.crodea.pl/urlop-w-chorwacji-sytuacja-na-dzien-3-06-2020/

Pamiętaj, żeby przed wyjazdem wypełnić formularz online.

Wielu z Was pyta nas o warunki wjazdu do krajów tranzytowych. Zebraliśmy dla Was wszystkie istotne informacje na ten temat, oczywiście sytuacja z COVID -19  jest dynamiczna i należy przed wyjazdem sprawdzić, czy w międzyczasie nie zmieniły się przepisy.

  • NIEMCY

Wjazd z Polski do Niemiec nie podlega żadnym ograniczeniom. Do 15.06.2020 r. prowadzone są tymczasowe kontrole na granicach wewnętrznych przy wjeździe do Niemiec z Austrii, Danii, Francji, Szwajcarii.

WAŻNE! Podczas podróży prywatnym samochodem w aucie mogą się znajdować członkowie z maksymalnie dwóch gospodarstw domowych. Pomiędzy członkami dwóch gospodarstw domowych należy zachować co najmniej 1,5 m odległości.

  • AUSTRIA

Tranzyt przez Austrię możliwy jest bez zaświadczenia lekarskiego bez zatrzymywania się, o ile istnieje możliwość opuszczenia kraju.

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/austria

  • CZECHY

Przejazd przez Czechy bez żadnych ograniczeń.

żródło: https://www.mvcr.cz/mvcren/article/coronavirus-information-of-moi.aspx

  • SŁOWACJA

Od 20.06.2020 od godz. 6.00 rano możliwy jest wjazd Polaków na teren Słowacji bez żadnych ograniczeń.

  • SŁOWENIA

Przejazd przez Słowenię dla obywateli RP jest możliwy bez ograniczeń pod warunkiem, że pobyt w Słowenii nie przekracza 12 h.

Uwaga! Podczas planowania trasy sprawdź czy twój punkt graniczny jest czynny.

https://www.policija.si/eng/newsroom/news-archive/103470-crossing-the-state-border-during-the-coronavirus-epidemic

  • WĘGRY

Od 18.06.2020 Węgry otwierają swoje granice dla Polaków bez obowiązku odbycia kwarantanny.

  • BOŚNIA I HERCEGOWINA

Obywatele Polski w celach turystycznych mogą wjechać do BiH tylko: przez tzw. korytarz w Neum na trasie Dubrownik – reszta Chorwacji.

Uwaga! Wymagane jest posiadanie paszportu. BiH zawiesiła wjazd na podstawie samego dowodu osobistego.

MSZ nie posiada informacji, kiedy można oczekiwać zmiany warunków wjazdu.

https://www.gov.pl/web/bosniaihercegowina/informacje-dla-podrozujacych

Aktualizacja: 04.07.2020

1 Komentarz
  1. Jadę właśnie do Chorwacji. Opiszę moje doświadczenia póki co. Granica z Czechami na Śląsku zamknięta. Mimo iż jestem z centrum Polski nie mogłem przekroczyć granicy w Chałupkach. Musiałem jechać do najbliższego przejścia w woj. Opolskim. Tam już nie było żadnej kontroli.
    Granica z Austria kompletnie otwarta. Pomimo tego że dziś jest 15.06 a teoretycznie Austriacy mieli otworzyć granice 16.06 nie ma żadnej kontroli. W tym momencie nocuję w Graz. Jutro przejeżdżam przez Słowenię do Chorwacji tranzytem

Dodaj komentarz