APARTAMENTY W DALMACJI

APARTAMENTY W DALMACJI

Wybierz miejscowość:

POZNAJ PIĘKNO RIWIERY TROGIR – ZAREZERWUJ APARTAMENTY W DALMACJI!

Riwiera Trogir położona jest w  Środkowej Dalmacji, sąsiaduje z Riwierą  Šibenik i Riwierą Split, więc jest to idealna baza wypadowa, żeby zobaczyć perełki Dalmacji.  To raj dla wielbicieli przyrody i miłośników żeglarstwa. Piękne żwirowe plaże ukryte w małych kameralnych zatoczkach będą doskonałym miejscem na prawdziwy wypoczynek, a bogactwo podwodnego świata Adriatyku zachwyci każdego amatora nurkowania. Miłośnicy dzikich, skalistych plaż znajdą również coś dla siebie.

Środkowa Dalmacja od Šibenika po Split jest jedną z atrakcyjniejszych części Chorwacji.  Większość turystów uważa, że właśnie tutaj są najpiękniejsze widoki w całej Chorwacji. Poza tym wielbiciele architektury będą mieli ucztę dla duszy podziwiając:

  • Šibenik z najsłynniejszą katedrą Św. Jakuba z XV wieku
  • Split z imponującym pałacem Dioklecjana
  • Trogir z klimatyczną starówką
  • Primošten – miasteczko położone na czarującym półwyspie, jedno z najbardziej “fotogenicznych” miejsc na adriatyckim wybrzeżu.

Sercem Riwiery jest portowe, malownicze miasto Trogir położone na wyspie, która z jednej strony łączy się z lądem mostem, a z drugiej strony mostem zwodzonym z wyspą Ćiovo.
Miejscem godnym odwiedzenia jest niewątpliwie Starówka, zwana „muzeum miejskim”. Jest ona wzorem średniowiecznego układu urbanistycznego. To przesądziło, że od 1997 r. została ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Wąskie, średniowieczne uliczki z licznymi zabytkami kontrastują z szerokim nadmorskimi bulwarem zwanym Riva, przy którym przycumowane są luksusowe łodzie i jachty.

Najważniejszym i najokazalszym zabytkiem Trogiru jest Katedra Św. Wawrzyńca, znajdująca się przy Placu Jana Pawła II (Trg Ivana Pavla II). Budowla charakteryzuje się mieszanką stylów architektonicznych począwszy od romańskiego, a na barkowym skończywszy. Ma to związek z długością prac budowlanych -budowę katedry zaczęto w 1123 r., a ukończono dopiero w XVII w.
Atutem Riwiery Trogir, obok wspaniałych zabytków, jest niewątpliwie nieskazitelna przyroda i ukształtowanie terenu. Urozmaicona linia brzegowa, liczne zatoczki, wysepki, żwirowe i piaszczyste plaże, bujna śródziemnomorska roślinność stanowią o atrakcyjności tego regionu.


Galeria zdjęć – Trogir

Galeria zdjęć – riwiera Trogir