Zadzwoń do nas: + 48 660 448 778

Budva

CZARNOGÓRA
BUDVA – KURORT NAD ADRIATYKIEM

czarnogóra budva

Budva to najstarsze miasto na wybrzeżu Czarnogóry i jednocześnie najbardziej popularny kurort wakacyjny. Często bywa nazywana “Dubrownikiem w miniaturze”, a wszystko za sprawą niezwykłego Starego Miasta położonego na półwyspie i otoczonego murami obronnymi (wybudowane w XV wieku). Spacer wąskimi i krętymi uliczkami zachwyci nie tylko miłośników zabytków. Zadowoleni powinni być także amatorzy zakupów – na starówce znajduje się mnóstwo sklepików, gdzie można zakupić oryginalne wakacyjne pamiątki. Wspaniałe budvańskie plaże wraz z promenadą, pełną wakacyjnych atrakcji, przyczyniają się do tego, iż Budva niezmiennie od kilkunastu sezonów uważana jest za letnią stolicę Czarnogóry. Na promenadzie zlokalizowanych jest najwięcej restauracji serwujących przepyszne dania kuchni czarnogórskiej. Tutaj toczy się również nocne życie miasta: dyskoteki zapraszają na swoje parkiety, gdzie można bawić się do białego rana, popijając kolorowe drinki.

Budva ma do zaoferowania ciekawe atrakcje kulturowe. Wakacyjny wypoczynek połączyć można z uczestnictwem w przedstawieniach Festiwalu Teatralnego (Grand Teatra Budva) lub koncertach Festiwalu Piosenki Śródziemnomorskiej.

Odległości ze Budvy do najpopularniejszych miejscowości:

  • Bar – 40 km
  • Ulcinj – 63 km
  • Kotor – 23 km


Galeria zdjęć – Budva

Galeria zdjęć – Budva plaża

Blog – CroDea spełnia marzenia…

Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, stworzonego dla wszystkich miłośników Chorwacji i Czarnogóry. Znajdziesz w nim informacje, jakie miejsca warto odwiedzić podczas pobytu na Bałkanach oraz praktyczne porady dotyczące turystycznych atrakcji. Zobacz o czym piszemy, obejrzyj zdjęcia, dodaj swój komentarz!

Zobacz więcej

Dane właściciela Serwisu CroDea.pl

CroDea Joanna Zielińska
ul. Połczyńska 29k/5, 78-300 Świdwin
Telefon: +48 94 716 24 35
+48 660 448 778
Strona internetowa: https://crodea.pl
Email: joanna.zielinska@crodea.pl
%d bloggers like this: