Zadzwoń do nas: + 48 660 448 778

Vodice

CHORWACJA, APARTAMENTY W VODICE

Vodice 05

CHARAKTERYSTYKA MIEJSCOWOŚCI

Vodice to jedna z najbardziej popularnych miejscowości w środkowej Dalmacji. Jest to typowe, turystyczne miasteczko, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Znajduje się w nim bogata oferta miejsc noclegowych – od kompleksów hotelowych po kwatery prywatne, jest dużo punktów gastronomicznych – od wykwintnych restauracji po budki z fast foodem. W mieście jest dużo zieleni, kwiatów, zadbanych parków, gdzie wieczorami można spacerować po całodniowym plażowaniu.
Sama miejscowość nie posiada większych zabytków, ale znajduje się w bliskiej odległości od Šibenika, Trogiru, Splitu, Zadaru, wodospadów Krka, archipelagu wysp Kornati.

Odległości z Vodice do najpopularniejszych miejscowości:

 • Primošten – 40 km
 • Šibenik – 12 km
 • Zadar – 63 km
 • Trogir – 59 km
 • Split – 100 km
 • Dubrownik – 300 km


Wyświetl większą mapę

PLAŻOWANIE I REKREACJA

Wszyscy turyści, wynajmujący apartamenty w Vodice czy pokoje w hotelach na pewno nie będą się tu nudzili. Oczywiście najważniejsza w miejscowości nadmorskiej jest plaża. Plaża w Vodicach jest drobnokamienista, miejscami kamienista i betonowa. Posiada wszelkie udogodnienia dla turystów – prysznice, przebieralnie, atrakcje dla dzieci (zjeżdżalnie), wypożyczalnie sprzętu wodnego, kafejki i bary. Plaża otrzymała status Błękitnej Flagi, co oznacza, że charakteryzuje się czystością wody oraz zagospodarowaniem plaży w zgodzie z ochroną środowiska.
Dla aktywnych turystów gospodarze miasteczka polecają:

   • nurkowanie – bogactwo fauny i flory morskiej, a także możliwość zwiedzania wraków statków
   • kolarstwo górskie – można zgłosić się do Klubu  “Orlov krug” , który służy pomocą w organizacji wypraw rowerowych

www.vodice.hr/assets/files/Promo%20materijali/vodice_karta.pdf

   • wyprawy na „wielką rybę” (np. tuńczyk, miecznik) ze specjalistami

www.game-fishing-adriatic.com/

www.big-game-croatia.com/ponuda.htm

Najbardziej popularne plaże to Hangar i Błękitna (Plava).

Galeria zdjęć – Plaża Hangar

Galeria zdjęć – Plaża Plava

Oficjalna strona miasta  www.vodice.hr/en/home.htm

Miłośnicy zabytków i chorwackiej historii koniecznie muszą odwiedzić oddalony o niespełna 12 km Šibenik, natomiast szukający wyciszenia i odpoczynku powinni wybrać się nad Jezioro Vransko.
Jest to jest największe chorwackie jezioro, znajdujące się pomiędzy Zadarem a Šibenikiem, kilka kilometrów od Biogradu. Powierzchnia wynosi 30,2 km2, długość 13,6 km, a szerokość 1,4-3,4 km. Jezioro stanowi kryptodepresję (-4 m.). W 1999 r. został utworzony na tych terenach Park Przyrody. Jego część stanowi rezerwat ornitologiczny, w którym mieszka wiele rzadkich gatunków ptaków. Wokół jeziora jest wiele ścieżek rowerowych, jest wymarzonym miejscem dla miłośników natury, w szczególności ornitologów, jak również i rybaków.

http://vransko-jezero.hr/cms/component/option,com_frontpage/Itemid,1/lang,en/

Blog – CroDea spełnia marzenia…

Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, stworzonego dla wszystkich miłośników Chorwacji i Czarnogóry. Znajdziesz w nim informacje, jakie miejsca warto odwiedzić podczas pobytu na Bałkanach oraz praktyczne porady dotyczące turystycznych atrakcji. Zobacz o czym piszemy, obejrzyj zdjęcia, dodaj swój komentarz!

Zobacz więcej

Dane właściciela Serwisu CroDea.pl

CroDea Joanna Zielińska
ul. Połczyńska 29k/5, 78-300 Świdwin
Telefon: +48 94 716 24 35
+48 660 448 778
Strona internetowa: https://crodea.pl
Email: joanna.zielinska@crodea.pl
%d bloggers like this: