NOCLEGI DALMACJA, PRIMOŠTEN

NOCLEGI DALMACJA
Wybierz apartament/willę:

 Marzysz o urlopie na uroczym półwyspie? Wybierz: Noclegi Dalmacja, Primošten.

Primošten to urocza miejscowość znajdująca się niespełna 28 km od Šibenika, malowniczo położona na półwyspie. Pierwotnie stara część rybackiej wioski położona była na małej wyspie zwanej Bosiljevo, w pobliżu lądu, którą później połączono groblom ze stałym lądem.
Stara część miasta posiada wiele malowniczych, wąskich uliczek które zachęcają do spacerów. Na wzgórzu, w centrum Primoštenu, znajduje się kościół zbudowany w 1485 roku i odnowiony w 1760 roku. Budynek leży w pobliżu miejscowego cmentarza, z którego rozciąga się widok na morze i okolicę. Obok kościoła jest również restauracja, która posiada rozległy taras z widokiem na morze. Wyśmienicie smakuje tu kawa wypita podczas zachodu słońca! Warto się skusić!
Miasteczko obfituje w bogatą, śródziemnomorską roślinność. Unoszący się w powietrzy zapach rozmarynu i lawendy nie pozwoli Wam szybko zapomnieć o uroczym urlopie w Primoštenie. Okolice  porasta najlepsza odmiana winorośli Dalmacji zwana babić.
Piękno otaczającego krajobrazu, zieleń śródziemnomorskiej roślinności, lazur czystego Adriatyku i piękno żwirowych plaż przyciągną nawet najbardziej wymagających turystów. Największa plaża miasteczka nazywa się Raduča. Jej mniejsza część, Mala Raduča jest uznawana za jedną z 10 najpiękniejszych plaż w Chorwacji.
W miasteczku znajduje się mnóstwo knajpek, restauracji, które podają wyśmienite dalmatyńskie potrawy. Latem organizowane są liczne koncerty, występy, noce rybackie. Jednym słowem miasteczko tętni życiem. Spragnieni nocnych rozrywek mogą zabawić się w jednej z największych dyskotek w Chorwacji – Aurora, która położona jest poza ścisłym centrum miasteczka.
Primošten to dobra baza wypadowa dla miłośników przyrody. W pobliżu znajdują się 2 parki narodowe: Park Narodowy Krka i Park Narodowy Kornati. Natomiast miłośnicy architektury mają możliwość zwiedzenia bogatych w zabytki miast: Šibenika  oraz Trogiru.
Niezwykle malowniczo wygląda miasteczko z punktu widokowego położonego przy trasie E-55 (słynna Jadrańska Magistrala), który mijamy wyjeżdżając już z Primošten w kierunku na Trogir. Koniecznie trzeba przystanąć choć na chwilę, żeby zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Oficjalna strona miasta: kliknij tutaj