Zadzwoń do nas: + 48 660 448 778

Slatine

wyspa ciovo plaże
Wybierz apartament/willę:

Slatine, Wyspa Ciovo plaże idealne na rodzinny urlop!

Slatine to mała rybacka i turystyczna osada położona w północno-wschodniej części wyspy Čiovo na wybrzeżach Zatoki Kaštelańskiej na przeciw Splitu i Półwyspu Marjańskiego.
Oprócz turystki, mieszkańcy wyspy zajmują się rybołówstwem i uprawą roli. Na miejscu są odkryte boiska do piłki nożnej i koszykówki, restauracje i karczmy z domową oliwą, winem, owocami, warzywami i owocami morza. Dla tych, którzy lubią jednodniowe wycieczki organizuje się wypady na okoliczne wyspy: Šoltę, Brač i Hvar. Ponadto ze Slatine odpływa kilka razy dziennie statek turystyczny, którym po bardzo atrakcyjnych cenach można dostać się do Trogiru i Splitu. Dzięki temu unikasz jazdy samochodem, stania w korkach i szukania parkingu.

W sezonie organizowane są “rybackie noce” i inne imprezy, podczas których można spróbować lokalnych dalmatyńskich przysmaków oraz posłuchać regionalnej  muzyki.

Wybrzeże w okolicach Slatine jest poszatkowane przez niezliczone zatoczki, wzgórza, żwirowe i kamieniste plaże. Lasy sosnowe dają przyjemny chłód w trakcie letnich upałów, a ich cień stwarza odpowiednie warunki dla wypoczynku i kąpieli rodzin z małymi dziećmi oraz tych, którzy cenią spokój i ciszę. Jedna z piękniejszych plaż – plaża Kava znajduje się w pobliżu Slatine.

Miłośników architektury sakralnej zainteresuje Sanktuarium Matki Bożej (Gospa od Prizidnice) z 1546 r., malowniczo położone  nad urwiskiem morskim, w otoczeniu śródziemnomorskiej przyrody.

Odwiedź Slatine i ciesz się ciszą i pięknem małej, malowniczej dalmatyńskiej miejscowości, pływaj w krystalicznie czystym Adriatyku, opalaj się, podziwiaj zachody słońca z lampką wina, romantycznie spaceruj wzdłuż morza, spędzaj aktywnie czas – jeździj na rowerze, biegaj, zwiedzaj okoliczne miejscowości – Trogir, Split, podziwiaj piękno pobliskich parków narodowych. Potem miło wspominaj urlop!

Odległości ze Slatine do najpopularniejszych miejscowości:

  • Primošten – 40 km
  • Šibenik – 72 km
  • Trogir – 8 km
  • Split – 36 km
  • Dubrownik – 286 km

 

Galeria zdjęć – Slatine

Blog – CroDea spełnia marzenia…

Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, stworzonego dla wszystkich miłośników Chorwacji i Czarnogóry. Znajdziesz w nim informacje, jakie miejsca warto odwiedzić podczas pobytu na Bałkanach oraz praktyczne porady dotyczące turystycznych atrakcji. Zobacz o czym piszemy, obejrzyj zdjęcia, dodaj swój komentarz!

Zobacz więcej

Dane właściciela Serwisu CroDea.pl

CroDea Joanna Zielińska
ul. Połczyńska 29k/5, 78-300 Świdwin
Telefon: +48 94 716 24 35
+48 660 448 778
Strona internetowa: https://crodea.pl
Email: joanna.zielinska@crodea.pl
%d bloggers like this: