Zadzwoń do nas: + 48 660 448 778

Riwiera Bar

Stari Bar
Wybierz miejscowość:

Bajecznie postrzępiona linia brzegowa, dziesiątki pięknych plaż, różnorodna śródziemnomorska roślinność, lazurowe niebo, góry „wchodzące” do morza, czynią z tego zakątka jeden z najpiękniejszych na całym wybrzeżu Adriatyku. Piaszczyste i kamieniste plaże mają łącznie 9 tysięcy m², więc każdy tutaj znajdzie coś dla siebie.

Głównym miastem Riwiery i jednocześnie głównym portem Czarnogóry jest miejscowość Bar. W sezonie miasto tętni życiem i oferuje ogrom atrakcji i imprez. Obowiązkowo trzeba odwiedzić historyczne ruiny Starego Baru. Niedaleko jest miejsce, który słynie min. z najstarszego w Europie drzewka oliwnego (ponad 2000 lat) – Stara Maslina, które podobno pamięta czasy Chrystusa. Z otaczających miasto murów Starego Baru rozciąga się przepiękna panorama na Bar i Adriatyk.

Nieco spokojniejszym miejscem jest Sutomore – jeden z najpopularniejszych adriatyckich kurortów. W okolicach miasta obejrzeć można ruiny zamku Haj-Nehaj położone na skale, tuż nad brzegiem morza. Zamek został wzniesiony w XV w. przez Wenecjan, a później rozbudowany przez Turków.

Tylko 20 min. jazdy autem dzieli Bar od Jeziora Szkoderskiego (Skadarsko jezero) – największego zbiornika słodkowodnego na Bałkanach.


Galeria zdjęć – Bar

Galeria zdjęć – Bar plaża

Galeria zdjęć – jezioro Szkoderskie

Galeria zdjęć – Stary Bar

Blog – CroDea spełnia marzenia…

Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, stworzonego dla wszystkich miłośników Chorwacji i Czarnogóry. Znajdziesz w nim informacje, jakie miejsca warto odwiedzić podczas pobytu na Bałkanach oraz praktyczne porady dotyczące turystycznych atrakcji. Zobacz o czym piszemy, obejrzyj zdjęcia, dodaj swój komentarz!

Zobacz więcej

Dane właściciela Serwisu CroDea.pl

CroDea Joanna Zielińska
ul. Połczyńska 29k/5, 78-300 Świdwin
Telefon: +48 94 716 24 35
+48 660 448 778
Strona internetowa: https://crodea.pl
Email: joanna.zielinska@crodea.pl
%d bloggers like this: