Stari Bar
Wybierz miejscowość:

Bajecznie postrzępiona linia brzegowa, dziesiątki pięknych plaż, różnorodna śródziemnomorska roślinność, lazurowe niebo, góry „wchodzące” do morza, czynią z tego zakątka jeden z najpiękniejszych na całym wybrzeżu Adriatyku. Piaszczyste i kamieniste plaże mają łącznie 9 tysięcy m², więc każdy tutaj znajdzie coś dla siebie.

Głównym miastem Riwiery i jednocześnie głównym portem Czarnogóry jest miejscowość Bar. W sezonie miasto tętni życiem i oferuje ogrom atrakcji i imprez. Obowiązkowo trzeba odwiedzić historyczne ruiny Starego Baru. Niedaleko jest miejsce, który słynie min. z najstarszego w Europie drzewka oliwnego (ponad 2000 lat) – Stara Maslina, które podobno pamięta czasy Chrystusa. Z otaczających miasto murów Starego Baru rozciąga się przepiękna panorama na Bar i Adriatyk.

Nieco spokojniejszym miejscem jest Sutomore – jeden z najpopularniejszych adriatyckich kurortów. W okolicach miasta obejrzeć można ruiny zamku Haj-Nehaj położone na skale, tuż nad brzegiem morza. Zamek został wzniesiony w XV w. przez Wenecjan, a później rozbudowany przez Turków.

Tylko 20 min. jazdy autem dzieli Bar od Jeziora Szkoderskiego (Skadarsko jezero) – największego zbiornika słodkowodnego na Bałkanach.


Galeria zdjęć – Bar

Galeria zdjęć – Bar plaża

Galeria zdjęć – jezioro Szkoderskie

Galeria zdjęć – Stary Bar