Zadzwoń do nas: + 48 660 448 778

Rogoznica

NOCLEGI W CHORWACJI – ROGOZNICA

NOCLEGI W CHORWACJI

Rogoznica jest niewielką śródziemnomorską miejscowością położoną w pobliżu Primoštenu. Jest idealnym miejscem na wypoczynek w gronie rodziny i przyjaciół. Dzięki urozmaiconemu wybrzeżu jest odpowiednim miejscem do uprawiania wszystkich rodzajów sportów wodnych, jak również do plażowania.
Podstawowym zajęciem mieszkańców jest rybołówstwo, dzięki czemu ryby i owoce morza są oferowane zarówno na targach, jak i w licznych restauracjach. Warto skosztować słynną rybną potrawę zwana gulasz Rogozničko.
Każdego roku w sierpniu organizowane są tradycyjne, dalmatyńskie festyny (Rybacka noc i Noc Rogoznicy), kiedy to ulice żyją wyjątkową atmosferą, przyciągając mieszkańców okolicznych miast oraz turystów.
Rogoznicę chętnie odwiedzają również żeglarze, gdyż Marina Frappa, oprócz tego, że uważana jest za jedną z najpiękniejszych na Adriatyku, znana jest również jako najbezpieczniejszy port w tej części Morza Adriatyckiego.
W Rogoznicy znajdują się supermarkety, piekarnie, poczta, bank, kawiarnie internetowe, apteka, sklepy pamiątkarskie, bazar, targ rybny oraz bogata baza gastronomiczna.
Do ciekawostek przyrodniczych można zaliczyć słone jezioro Zmajevo Oko, czyli Smocze Oko. Legenda głosi, że jeśli poziom wody w jeziorze jest niski, to oznacza to, że smok zamieszkujący jezioro wyruszył na poszukiwanie pożywienia. W rzeczywistości niezależnie od poziomu wody kąpiel w jeziorze jest bezpieczna.

Oficjalne video promujące Rogoznicę

Rogoznica

Odległości z Rogoznicy do najpopularniejszych miejscowości:

  • Primošten – 8 km
  • Šibenik – 35 km
  • Vodice – 47 km
  • Zadar – 120 km
  • Trogir – 26 km
  • Split – 55 km
  • Dubrownik – 280 km

mapa Rogoznicy

Plaża Šepurine


Blog – CroDea spełnia marzenia…

Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, stworzonego dla wszystkich miłośników Chorwacji i Czarnogóry. Znajdziesz w nim informacje, jakie miejsca warto odwiedzić podczas pobytu na Bałkanach oraz praktyczne porady dotyczące turystycznych atrakcji. Zobacz o czym piszemy, obejrzyj zdjęcia, dodaj swój komentarz!

Zobacz więcej

Dane właściciela Serwisu CroDea.pl

CroDea Joanna Zielińska
ul. Połczyńska 29k/5, 78-300 Świdwin
Telefon: +48 94 716 24 35
+48 660 448 778
Strona internetowa: https://crodea.pl
Email: joanna.zielinska@crodea.pl
%d bloggers like this: