APARTAMENTY W MIMICACH

APARTAMENTY W MIMICACH
 

Zarezerwuj apartamenty w Mimicach i sięgnij nieba!

Mimice są typową turystyczną miejscowością  usytuowaną ok. 20 km na południe od Omiš. Leżą pomiędzy masywem górskim po jednej stronie i żwirowej plaży po drugiej, dokładnie w miejscu, gdzie morze spotyka się z górami. W Mimicach są kawiarnie, sklepy, mały targ ze świeżymi owocami i warzywami, poczta oraz bardzo przyjaźni mieszkańcy. To sprawia, że w tej rodzinnej, przyjemnej atmosferze, z dala od zgiełku większych nadmorskich miejscowości spędzisz niezapomniany urlop. Nie ma tu wielkich hoteli czy też ośrodków wczasowych, większość to prywatne apartamenty.
Dla tych, którzy szukają aktywnego wypoczynku, bliskość miast takich jak Omiš czy Makarska (20 min. jazdy) gwarantuje możliwość skorzystania z ofert typu fish picnic, raftingu po rzece Cetynie albo po prostu zabawę w nocnych klubach czy dyskotekach. Spragnionym mocnych wrażeń polecamy zdobycie drugiego co do wysokości szczytu Chorwacji – Sveti Jure.

Dla wybierających się na wycieczkę w kierunku Dubrownika lub Mostaru polecamy krótki przystanek w Imotski, gdzie można podziwiać 2 skalne jeziora.

Wieczorem polecamy kolację przy dźwiękach muzyki folkowej w typowej dalmackiej konobie usytuowanej w starej części miejscowości obok kościoła. Każdego wieczoru serwowane są tu pieczone na grillu ryby złowione przez miejscowych rybaków, przyprawione miejscową oliwą z oliwek. Specyficzną atmosferę tego miejsca nadaje również smak wina z lokalnych winnic.

Mimice, jak i cała Riwiera Omiš i sąsiednia Riwiera Makarska charakteryzują się przepięknymi żwirowymi plażami przeplatanymi skałami, kamieniami otulonymi zielenią drzew sosnowych i tamaryszkowych. Każdy więc znajdzie tu coś dla siebie – rodziny z małymi dziećmi miło spędzą czas na miejskiej plaży w centrum miejscowości, natomiast miłośnicy dzikich plaż wybiorą małą, kameralną plażę skrytą pomiędzy skałami.

Trzeba pamiętać, że region ten charakteryzuje się dużymi wzniesieniami, wiec zwykle droga z plaży jest drogą pod górę!

Plaże Mimic nie są ta tłoczne i gwarne w porównaniu dla plaż w Omišu czy Makarskiej, dlatego polecamy je dla rodzin z małymi dziećmi oraz dla wszystkich pragnących prawdziwego wypoczynku na łonie natury.

Parę subiektywnych słów o Mimicach na blogu CroDea spełnia marzenia.

oraz na naszym kanale na Youtube: kliknij

Wideo przewodnik po Mimicach i apartamentach, które mamy w ofercie:

Mimice to doskonała baza wypadowa do takich miast jak:

  • Split – 37 km
  • Trogir – 58 km
  • Makarska – 25 km
  • Omiš – 12 km
  • Mostar– 103 km
  • Dubrownik – 176 km

Widok na Mimice z tarasu Mimice Apartments

Galeria zdjęć – Mimice

Galeria zdjęć – plaża w Medici

Galeria zdjęć – plaże i film

Polecamy również plażę w sąsiedniej miejscowości Medici