APARTAMENTY NA RIWIERZE MAKARSKIEJ

APARTAMENTY NA RIWIERZE MAKARSKIEJ
Wybierz miejscowość:

Wiele osób wybierających się do Chorwacji szuka apartamentów na Riwierze Makarskiej. Nie ma w tym nic dziwnego, bo Riwiera Makarska to  jeden z najpiękniejszych regionów Dalmacji odwiedzanych chętnie przez rzesze turystów. Urokliwe, małe miejscowości otoczone gajami oliwnymi, położone przy krystalicznie czystych zatoczkach są niewątpliwie atrakcyjnym miejscem na urlop. Nad idyllicznie rozciągającymi się miejscowościami dominuje masyw gór Biokovo osiągający w najwyższym miejscu ponad 1700 m n.p.m. O atrakcyjności tego regionu świadczy właśnie niesamowite połączenie gór i morza.

Riwiera rozciąga się na południowy wschód od Splitu i na północny wschód od wyspy Hvar. Najbardziej popularne miejscowości to Baška Voda, Brela, Tučepi, Pogdora, Igrane i oczywiście największy kurort Riwiery – Makarska. Riwiera Makarska to miejsce charakteryzujące się nie tylko przepięknymi krajobrazami: długimi, żwirowymi plażami sąsiadującymi z „wchodzącymi” do nich górami.

To także region bogaty w atrakcje dla ludzi preferujący aktywny wypoczynek. Park Przyrody Biokovo oferuje możliwość wycieczek pieszych i rowerowych niezwykle malowniczymi szlakami górskimi. Polecamy wejście (lub wjazd samochodem) niezwykle malowniczą trasę na szczyt Sv. Jure. Miłośnicy podwodnego świata mogą zgłosić się do licznych klubów na kursy nurkowania. Parasailing (loty za motorówką na spadochronie), narty wodne, skuter wodny, surfing to propozycja dla każdego, kto chce poczuć trochę adrenaliny.

Riwiera Makarska to dobra baza wypadowa na jednodniowe wycieczki do Dubrownika, na wyspę Korčula (prom z Orebić – Korčula), na wyspę Brač (prom Makarska – Sumatrin), na wyspę Hvar (prom Drvenik – Sućuraj) czy też do Bośni i Hercegowiny ( Međugorje, wodospady Krvavica, Mostar)

Turyści spędzający tu urlop na pewno nie będą się nudzili i spędzą niezapomniane chwile, które na długo pozostaną w pamięci.

Obejrzyj nasz film z przejazdu przez Riwierę Makarską: kliknij

Oficjalna strona miasta: kliknij

Galeria zdjęć Makarska

Galeria zdjęć – szczyt Sv. Jure

Galeria zdjęć Tučepi