Zadzwoń do nas: + 48 660 448 778

Grebaštica

NOCLEGI CHORWACJA – GREBAŠTICA

NOCLEGI CHORWACJA
Wybierz apartament/willę:

Chcesz wypocząć od codziennego zgiełku – wybierz noclegi Chorwacja – Grebaštica!

Grebaštica to niewielka miejscowość położona 14 km na południe od Šibenika. Usytuowana jest nad zatoką Luka Grebaštica, wokół której znajdują się  liczne wille pod wynajem dla turystów. Brak tu jest wielkich hoteli i ośrodków wczasowych, co powoduje, że jest to miejsce kameralne, ciche, spokojne, doskonałe na wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Obok głównej plaży znajduje się szereg licznych żwirowych plaż skrytych w małych zatoczkach. Bogata, śródziemnomorska roślinność w pobliżu plaż daje przyjemny cień plażowiczom i czyni to miejsce wyjątkowo pięknym.
Na północ od Zatoki Grebaštica znajduje się półwysep Oštrica. Ciekawostką turystyczną jest mur z XV w., który przegradza półwysep w poprzek tuż przy połączeniu ze stałym lądem. W przeszłości spełniał on  funkcję obronną przez Turkami, dziś jest absolutnie miejscem wartym odwiedzenia.
W pobliskim Primošten można zrobić większe zakupy w supermarkecie, skorzystać z usług poczty, banku czy przychodni lekarskiej.

Odległości z Grebašticy do najpopularniejszych miejscowości:

  • Primošten – 13 km
  • Šibenik – 15 km
  • Vodice – 27 km
  • Zadar – 100 km
  • Trogir – 40 km
  • Split – 83 km
  • Dubrownik – 300 km

Blog – CroDea spełnia marzenia…

Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, stworzonego dla wszystkich miłośników Chorwacji i Czarnogóry. Znajdziesz w nim informacje, jakie miejsca warto odwiedzić podczas pobytu na Bałkanach oraz praktyczne porady dotyczące turystycznych atrakcji. Zobacz o czym piszemy, obejrzyj zdjęcia, dodaj swój komentarz!

Zobacz więcej

Dane właściciela Serwisu CroDea.pl

CroDea Joanna Zielińska
ul. Połczyńska 29k/5, 78-300 Świdwin
Telefon: +48 94 716 24 35
+48 660 448 778
Strona internetowa: https://crodea.pl
Email: joanna.zielinska@crodea.pl
%d bloggers like this: