NOCLEGI W CHORWACJI, DALMACJA

dalmacja

Dalmacja – zapoznaj się z jej walorami i zarezerwuj nocleg w Chorwacji!

Riwiera Šibenik w Środkowej Dalmacji to raj dla wielbicieli przyrody i miłośników żeglarstwa. To dzikie piękno białego krasowego kamienia i lazuru czystego morza, które kryje w sobie aż 240 wysp i skalnych wysepek. Każda z nich ma w sobie jakąś tajemnicę i niepowtarzalne piękno. Godne polecenia są dwa parki narodowe, oddalone są od siebie zaledwie około pięćdziesięciu kilometrów, ale bardzo różniące się od siebie. Park Narodowy Kornaty to archipelag 89 pięknych wysp i skał (łącznie jest ich 152), które żeglarzom gwarantują niezapomniane wrażenia, a strome klify budzą prawdziwy respekt.Przed laty, dramaturg i prozaik Bernard Shaw napisał o Kornatach: “W ostatnim dniu Tworzenia Świata Bóg zapragnął ukoronować swoje dzieło i stworzył Kornaty – z łez, gwiazd i tchnienia”.
Natomiast Park Narodowy Krka pełen jest barier wapiennych, kaskad i jezior, których piękno zapiera dech w piersi. Większość turystów uważa, że właśnie tutaj są najpiękniejsze widoki w całej Chorwacji. Poza tym wielbiciele architektury będą mieli ucztę dla duszy podziwiając:

  • Šibenik z najsłynniejszą katedrą Św. Jakuba z XV wieku
  • Split z imponującym pałacem Dioklecjana
  • Trogir z klimatyczną starówką
  • Jurlinovi Dvori – eko-etno wioska w dalmatyńskim stylu
  • Przysłowiową kropką nad „i” może być Primošten – miasteczko położone na czarującym półwyspie, jedno z najbardziej “fotogenicznych” miejsc na adriatyckim wybrzeżu.

Dalmacja i tym samym Riwiera Šibenik posiada bardzo bogatą ofertę niemalże dla każdego  turysty. Dobrze będą się tu czuli miłośnicy nurkowania, ze względu na bogactwo podwodnego świata Adriatyku, plażowicze wypoczną na różnorodnych plażach – od żwirowych z bogatą infrastrukturą po dzikie, skaliste, mało uczęszczane plaże w zatoczkach. Spragnieni zabaw i szaleństw wybawią się w jednej  z większych w Chorwacji dyskotek – dyskotece Aurora w Primošten. Rodziny z dziećmi mogą spędzić dzień w aquaparku przy kompleksie hotelowym Solaris w Šibeniku. Miłośnicy architektury zachwycą się zabytkami Šibenika, Trogiru czy Splitu, a kochający przyrodę zakochają się w parkach narodowych Krka i Kornaty.

Więcej informacji o regionie  dostępnych jest na stronie:

www.sibenikregion.com/

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego przepięknego regionu.

Galeria zdjęć – Riwiera Sibenik

Galeria zdjęć – Jurlinovi Dvori

Galeria zdjęć – Primošten

Galeria zdjęć – Šibenik

Galeria zdjęć – Park Narodowy Krka