Zadzwoń do nas: + 48 660 448 778

Orebić

orebic
Wybierz apartament/willę:

OREBIĆ – MIASTECZKO, KTÓRE POKOCHASZ NA ZAWSZE!

Orebić to mała, turystyczna i portowa miejscowość położona na półwyspie Pelješac. Mówi się o nim, że jest miasteczkiem żeglarzy i kapitanów. O chlubnej przeszłości miasta przypomina Muzeum Morskie z ekspozycją wizerunków statków i akcesoriów żeglarskich.

Miasteczko usytuowane u stóp najwyższego szczytu półwyspu – Sv. Ilija (961 m n.p.m.). Niezwykle malowniczym miejscem jest wzgórze (152 m n.p.m.), gdzie stoi gotycko-renesansowy klasztor Franciszkanów. Panorama, która roztacza się ze wzgórza zapiera dech w piersiach. Turkusowe morze z licznymi zatokami, piniowe lasy, wielkie agawy, liczne drzewa migdałowca, piękne żwirowe plaże, niesamowity zapach ziół i głośne cykady zostają w pamięci każdego turysty na długi czas.

Miejsce to polecamy szczególnie miłośnikom windsurfingu, ze względu na wyjątkowe warunki do uprawiania tego sportu oraz liczne kluby, które oferują kursy i możliwość wypożyczenia sprzętu.

Orebić to doskonała baza wypadową na sąsiednią wyspę Korčula, z którą połączony jest przeprawą promową. Do przepięknej miejscowości – Korčuli można dopłynąć zaledwie w 15 min. promem Jadrolinii (gdzie jest możliwość skorzystania z promów przewożących również auta) lub taksówką wodną.

Odległości z Orebic do najpopularniejszych miejscowości:

  • Split – 249 km
  • Dubrownik – 112 km
  • Međugorje – 140 km
  • Mostar – 160 km

Jaką trasę dojazdu do Orebica wybrać? Zobacz tutaj.

Parę słów na temat Orebica – kliknij tutaj.

Plaża Trstenica w Orebic  – zobacz video

 


Galeria zdjęć – Orebić

Galeria zdjęć – Orebić plaże

Plaże w sąsiednich miejscowościach

Galeria zdjęć – Viganj

Galeria zdjęć – Perna

Galeria zdjęć – Mokalo

Galeria zdjęć – Kucisce

Blog – CroDea spełnia marzenia…

Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, stworzonego dla wszystkich miłośników Chorwacji i Czarnogóry. Znajdziesz w nim informacje, jakie miejsca warto odwiedzić podczas pobytu na Bałkanach oraz praktyczne porady dotyczące turystycznych atrakcji. Zobacz o czym piszemy, obejrzyj zdjęcia, dodaj swój komentarz!

Zobacz więcej

Dane właściciela Serwisu CroDea.pl

CroDea Joanna Zielińska
ul. Połczyńska 29k/5, 78-300 Świdwin
Telefon: +48 94 716 24 35
+48 660 448 778
Strona internetowa: https://crodea.pl
Email: joanna.zielinska@crodea.pl
%d bloggers like this: