WYSPY CHORWACJI

wyspy chorwacji
 

Wyspy  Chorwacji – znajdź ofertę idealną dla siebie, zarezerwuj i poczuj się wyjątkowo!

Bogactwo wysp i wysepek czyni chorwackie wybrzeże Adriatyku jednym z najbardziej malowniczych zakątków w Europie. Najwięcej wysp zlokalizowanych jest u wybrzeży Dalmacji. Chorwacja posiada ponad tysiąc wysp, z czego zamieszkanych jest 47. Największe pod względem wielkości chorwackie wyspy to: Cres, Krk, Brač, Hvar, Pag, Korčula, Dugi Otok, Mljet, Rab i Vis

  • Brač to wyspa z największym szczytem i plażą prostopadłą do linii brzegowej (Zlatni Rat w okolicach Bol).
  • Hvar to wyspa lawendy, znajdująca się na liście dziesięciu najpiękniejszych wysp świata.
  • Korčula to przede wszystkim historia i sztuka, która koncentruje się w średniowiecznym mieście Korčula, uważanym za miejsce urodzin podróżnika Marko Polo.
  • Pag to księżycowa wyspa, na której dominują szare i białe skały, ozdobione kroplą zieleni oraz granatu i lazuru morza. Pag to również wyspa sera i słynnych koronek (wpisanych na listę UNESCO). Określana jest jako chorwacka Ibiza.
  • Wyspa Mljet to przede wszystkim Park Narodowy z dwoma śródwyspowymi jeziorami stanowionymi ciekawostkę przyrodniczą.
  • Krk to największa wyspa Chorwacji, na której znajduje się największa plaża w Chorwacji w miejscowości Baška. Wyspa Kr uważana jest za kolebkę kultury chorwackiej.
  • Rab to wyspa posiadająca jedne z piękniejszych plaż zarówno kamienistych, piaszczystych, jak i żwirowych.

Wielu turystów rezerwujących noclegi w Chorwacji, wybiera właśnie wyspy wyspy ze względu na ich specyficzny charakter i magię. Niektóre wyspy są oblegane przez turystów, tętnią życiem, inne są bardziej kameralne, spokojne. Wśród wysp są wyspy skaliste, trudno dostępne, całkowicie bezludne. Są też takie, na których chętnie osiedlają się mieszkańcy kontynentu. Każda z wysp jest inna, każda ma swój klimat, charakter. Podczas pobytu w Chorwacji warto spędzić chociażby jeden dzień na którejś z wysp, żeby poczuć jej wyjątkowość.

Przewoźnik, obsługujący rejsy na wyspy: Jadrolinija

Galeria zdjęć – wyspy Chorwacji