CHORWACJA
PIASZCZYSTE PLAŻE W DUĆE

>CHORWACJA</p><p>PIASZCZYSTE PLAŻE”></div></div></div>
</div>
<div class= Wybierz apartament/willę:

Apartamenty Dijana

Piaszczyste plaże w Chorwacji to rzadkość, ale właśnie w Duće je znajdziesz!

Duće to jedna z małych, klimatycznych miejscowości  w sąsiedztwie Omisa położona pomiędzy morzem Adriatyckim a masywem górskim Mosor. To, co wyróżnia Duce od wielu innych miejscowości chorwackich to piaszczyste plaże ciągnące się od Dugi Rat do Omisa, które przyciągają szczególnie rodziny z małymi dziećmi.

Piaszczyste plaże, przepiękne krajobrazy, liczne kawiarnie i restauracje oraz  bliskość miasta Omis i Split stanowią o jakości prawdziwego odpoczynku i rozrywki.

W Duće znajduje się kościół Matki Boskiej Śnieżnej, z którym związana jest wielka uroczystość, która co roku, 5 sierpnia odbywa się w Duće. W tym dniu wszyscy mieszkańcy idą na szczyt Stomorica, na którym tubylcy odnowali cud – w środku lata pojawił się tam śnieg (stąd nazwa kościoła).

Duce i sąsiedztwo małych wiosek położonych kilka kilometrów od wybrzeża to niezwykła okazja do podziwiania charakterystycznych wiejskich zabudowań typowych dla Dalmacji otoczonych gajami oliwnymi oraz różnorodną roślinnością śródziemnomorską. Takie miejscowości  jak Staro Duće, Zeljovici, Krug i Stare Jesenice warto odwiedzić, żeby poczuć klimat prawdziwej Dalmacji.

Duće to doskonała baza wypadowa do takich miast jak:

  • Split – 22 km
  • Trogir – 47 km
  • Makarska – 39 km
  • Omiš – 2,5 km
  • Mostar– 148 km
  • Dubrownik – 200 km