Zadzwoń do nas: + 48 660 448 778

DUĆE

CHORWACJA
PIASZCZYSTE PLAŻE W DUĆE

>CHORWACJA<br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br />PIASZCZYSTE PLAŻE
Wybierz apartament/willę:

Apartamenty Dijana

Piaszczyste plaże w Chorwacji to rzadkość, ale właśnie w Duće je znajdziesz!

Duće to jedna z małych, klimatycznych miejscowości  w sąsiedztwie Omisa położona pomiędzy morzem Adriatyckim a masywem górskim Mosor. To, co wyróżnia Duce od wielu innych miejscowości chorwackich to piaszczyste plaże ciągnące się od Dugi Rat do Omisa, które przyciągają szczególnie rodziny z małymi dziećmi.

Piaszczyste plaże, przepiękne krajobrazy, liczne kawiarnie i restauracje oraz  bliskość miasta Omis i Split stanowią o jakości prawdziwego odpoczynku i rozrywki.

W Duće znajduje się kościół Matki Boskiej Śnieżnej, z którym związana jest wielka uroczystość, która co roku, 5 sierpnia odbywa się w Duće. W tym dniu wszyscy mieszkańcy idą na szczyt Stomorica, na którym tubylcy odnowali cud – w środku lata pojawił się tam śnieg (stąd nazwa kościoła).

Duce i sąsiedztwo małych wiosek położonych kilka kilometrów od wybrzeża to niezwykła okazja do podziwiania charakterystycznych wiejskich zabudowań typowych dla Dalmacji otoczonych gajami oliwnymi oraz różnorodną roślinnością śródziemnomorską. Takie miejscowości  jak Staro Duće, Zeljovici, Krug i Stare Jesenice warto odwiedzić, żeby poczuć klimat prawdziwej Dalmacji.

Duće to doskonała baza wypadowa do takich miast jak:

  • Split – 22 km
  • Trogir – 47 km
  • Makarska – 39 km
  • Omiš – 2,5 km
  • Mostar– 148 km
  • Dubrownik – 200 km

Blog – CroDea spełnia marzenia…

Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, stworzonego dla wszystkich miłośników Chorwacji i Czarnogóry. Znajdziesz w nim informacje, jakie miejsca warto odwiedzić podczas pobytu na Bałkanach oraz praktyczne porady dotyczące turystycznych atrakcji. Zobacz o czym piszemy, obejrzyj zdjęcia, dodaj swój komentarz!

Zobacz więcej

Dane właściciela Serwisu CroDea.pl

CroDea Joanna Zielińska
ul. Połczyńska 29k/5, 78-300 Świdwin
Telefon: +48 94 716 24 35
+48 660 448 778
Strona internetowa: https://crodea.pl
Email: joanna.zielinska@crodea.pl
%d bloggers like this: