Zadzwoń do nas: + 48 660 448 778

Riwiera Split

APARTAMENTY W SPLICIE I OKOLICACH

APARTAMENTY W SPLICIE
Wybierz miejscowość:

Riwiera Split rozciąga się pomiędzy dwoma uroczymi miastami – Splitem i Omišem, na przeciw malowniczej wyspy Brač. Oba miasta oferują turystom niezapomniane atrakcje oraz wspaniałe zabytki. Sama Riwiera usiana jest niewielkimi, zabytkowymi miasteczkami, ośrodkami wypoczynkowymi i rybackimi wioskami –m. in. Dugi Rat i Duće. Doskonałe miejsce zarówno na spokojny, jak i aktywny wypoczynek nad czystą, ciepłą wodą Adriatyku. Antyczne ruiny i średniowieczna zabudowa miasteczek z pewnością przyciągną miłośników historii, a wspaniała przyroda, różnorodne plaże i masywy górskie będą atrakcją dla wielbicieli chorwackich krajobrazów.

Perełką Riwiery i najważniejszym miastem jest Split. Split to dalmatyńska metropolia, centrum regionu i drugie co do wielkości miasto Chorwacji. Szczególną uwagę każdego turysty przykuje niegdyś monumentalny Pałac Dioklecjana (budowany w latach 295-305) znajdujący się na obszarze dzisiejszego Starego Miasta. Poszczególne części Pałacu z upływem lat zmieniano w budynki mieszkalne i świątynie chrześcijańskie.O jego imponującym rozmiarze może świadczyć fakt, iż dziś w obrębie pałacowych budynków stoi 220 domów mieszkalnych (głównie z XVIII w.), w których mieszka ok. 3 tys. ludzi.
Unikatowa architektura i atmosfera panująca na malowniczych uliczkach sprawiają, że czuje się tu ducha historii i starożytności. Miasto tętni życiem dniem i nocą. Na wysuniętym w morze półwyspie mieści się Park Marjan, ze wspaniałym widokiem na miasto i świetnymi miejscami wspinaczkowymi.
W roku 1979 pałac wraz z zabytkowym centrum Splitu został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO.

Split to również centrum kultury. W podziemiach Pałacu Dioklecjana organizowane są tzw. Wieczory Dioklecjana oraz Wieczory Muzyki Lokalnej. Warto polecić również coroczne Splickie Igrzyska Letnie, w ramach których organizowane są przeróżne koncerty, opery czy inne wydarzenia kulturalne.

Galeria zdjęć – Split

Blog – CroDea spełnia marzenia…

Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, stworzonego dla wszystkich miłośników Chorwacji i Czarnogóry. Znajdziesz w nim informacje, jakie miejsca warto odwiedzić podczas pobytu na Bałkanach oraz praktyczne porady dotyczące turystycznych atrakcji. Zobacz o czym piszemy, obejrzyj zdjęcia, dodaj swój komentarz!

Zobacz więcej

Dane właściciela Serwisu CroDea.pl

CroDea Joanna Zielińska
ul. Połczyńska 29k/5, 78-300 Świdwin
Telefon: +48 94 716 24 35
+48 660 448 778
Strona internetowa: https://crodea.pl
Email: joanna.zielinska@crodea.pl
%d bloggers like this: