Zadzwoń do nas: + 48 660 448 778

Sevid

CHORWACJA WAKACJE W SEVID

CHORWACJA WAKACJE
Wybierz apartament/willę:

Sevid to mała, spokojna miejscowość położona niedaleko Trogiru (20 km. na północ) na półwyspie Oštrica. Jest to idealne miejsce na rodzinne wakacje, za dala od tłumów turystów i wakacyjnego zgiełku. Miejscowość cechuje bogactwo śródziemnomorskiej przyrody, krystalicznie czyste morze z pięknymi, dzikimi plażami. Pomimo, że jest to mała miejscowość, to znajduje się w niej wszystko, czego potrzebuje turysta – sklepy, restauracje, a przede wszystkim spokój i natura.
Patronem miasteczka jest Sv. Vid (Święty Vid), dla którego mieszkańcy wznieśli kościół. Dziś pozostały tylko ruiny.

Gorąco polecamy tą miejscowość miłośnikom podwodnego świata ze względu na  działający w Sevid klub nurkowy.

Warto się również wybrać nad zatokę Stari Trogir (uvala Stari Trogir), gdzie znajduje się przepiękna plaża z białym, miałkim piaskiem i niesamowicie turkusowym kolorem wody. Nad zatokę prowadzi bardzo stroma szutrowa droga- warto więc przed wybraniem się sprawdzić (dostępne są na Youtube filmy), czy droga jest odpowiednia dla Twojego auta. Innym rozwiązaniem jest dopłynięcie do zatoki łodzią – o taki rejs można zapytać właściciela apartamentu lub lokalnych mieszkańców. (zdjęcia zatoki – patrz na dole strony)

Mapa Sevid – kliknij żeby zobaczyć

Zatoka Stari Trogir – mapa oraz galeria zdjęć

Blog – CroDea spełnia marzenia…

Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, stworzonego dla wszystkich miłośników Chorwacji i Czarnogóry. Znajdziesz w nim informacje, jakie miejsca warto odwiedzić podczas pobytu na Bałkanach oraz praktyczne porady dotyczące turystycznych atrakcji. Zobacz o czym piszemy, obejrzyj zdjęcia, dodaj swój komentarz!

Zobacz więcej

Dane właściciela Serwisu CroDea.pl

CroDea Joanna Zielińska
ul. Połczyńska 29k/5, 78-300 Świdwin
Telefon: +48 94 716 24 35
+48 660 448 778
Strona internetowa: https://crodea.pl
Email: joanna.zielinska@crodea.pl
%d bloggers like this: