sutomore
Wybierz apartament/willę:

Sutomore to miejscowość położona nad Zatoką Sutomorski Zaliv, ok. 8 km. na północ od Baru. Ze względu na długą (1,3 km), żwirową plażę jest popularną turystyczną miejscowością z licznymi knajpkami, restauracjami położonymi przy nadmorskiej promenadzie. Oprócz plaży miejskiej w okolicach miasteczka można znaleźć mniejsze plaże w urokliwych zatokach otoczonych bujną, śródziemnomorską roślinnością np. Mali Maljevik, Sljunkovita, Ratac.
Miłośnicy historii i architektury znajdą tu też coś dla siebie. Wartym obejrzenia jest kościół- cerkiew Św. Tekli z XIII w., w którym odbywają się nabożeństwa prawosławne i katolickie. Na cyplu Crni rt, na zachód od miasta stoi baszta Boskovicia. W okolicach Sutomore pięknie położone na wzgórzu (225 m. n.p.m) królują ruiny weneckiej  twierdzy Haj-Nehaj do których można się dostać po ok. 45 minutowej wspinaczce.

Sutomore to  idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, a także dorosłych czy młodzieży, spragnionej rozrywek. Różnorodność tego miasta i okolic sprosta oczekiwaniom każdego turysty, a niezwykła atmosfera miejsca urzeknie nawet tych najbardziej wymagających.

Odległości ze Sutomore do najpopularniejszych miejscowości:

  • Bar – 8 km
  • Budva – 30 km
  • Ulcinj – 34 km
  • Kotor – 53 km