Wybierz miejscowość:

  • Aktualnie brak ofert w tym regionie

Zatoka Kvarner położona jest w północnej części Adriatyku, pomiędzy półwyspem Istria a wybrzeżem północnej Chorwacji.
Największymi wyspami Zatoki są Cres, Krk, Pag, Rab i Lošinj. Główna część zatoki jest położona między wybrzeżem, a wyspami Cres i Krk. Mniejsza część, między wyspami Cres, Krk, Rab i Pag zwana jest Kvarnerić (mały Kvarner).
Kvarner to przede wszystkim wyspy i góry schodzące do morza. Granicę z półwyspem Istria stanowi masyw Učka, z której jak na dłoni widać całą Zatokę Rijecką. Dalej od morza wznosi się masyw Gorski Kotar z Parkiem Narodowym Risnjak, ostoją spokoju i dzikiej przyrody. Od wschodu natomiast znajduje się masyw górski Velebit z Parkiem Narodowym Północny Velebit. Miasta Zatoki Kvarnerskiej godne zwiedzenia to Rijeka i Opatja.

Warte zobaczenia są właściwie wszystkie wyspy, każda jest inna, każda ma swój charakter.

   • Wyspa Krk – starówki miast Krk i Baška – spokój romańskich zabytków w zderzeniu z kolorowym tłumem turystów
   • Wyspa Cres –Lubenie – miasteczko na wzgórzu z małym, klimatycznym rynkiem i rozległą panoramą Adriatyku
   • Wyspa Lošinj – szczyt Televrina, z którego widać wyspy Kvarneru, masywy: Učka, Velebit, Gorski Kotar, a nawet Apeniny i Alpy Julijskie
   • Wyspa Rab – kościoły miasta Rab oraz piaszczyste, urokliwe plaże półwyspu Lopar
   • Wyspa Pag – skalista wyspa o księżycowym krajobrazie, biel i szarość skał kontrastuje z granatem i turkusem morza, całość złamana kroplą zieleni i brązu.

Zatoka Kvarner to przede wszystkim korzystne warunki klimatyczne z 2500 godzin nasłonecznienia w ciągu roku. Szczególną przyjemność sprawia plażowanie na przepięknych piaszczystych i żwirowych plażach. Na wielu z nich powiewa flaga, międzynarodowy znak uznania wkładu w ochronę morza i wybrzeża, przydzielany przez europejską fundację edukacji ekologicznej.

Galeria zdjęć – wyspa Krk

Galeria zdjęć – wyspa Pag