URLOP W CHORWACJI – SEGET DONJI

urlop w chorwacji
Wybierz apartament/willę:

Jeśli szukasz idealnego miejsca na rodzinny urlop w Chorwacji – Seget Donji jest odpowiednim miejscem dla Ciebie!

Seget Donji to mała, spokojna miejscowość położona nad samym morzem, bardzo blisko Trogiru (ok. 2,5 km.). W głębi lądu natomiast leży Seget Gornji. Seget Donji to idealne miejsce na rodzinne wakacje, dla tych, którzy preferują spędzanie urlopu bez tłumów turystów. Miejscowość cechuje bogactwo śródziemnomorskiej przyrody, krystalicznie czyste morze z pięknymi, różnorodnymi plażami. Pomimo, że jest to mała miejscowość, to znajduje się w niej wszystko, czego potrzebuje turysta – sklepy, restauracje, gdzie można spróbować lokalnych smakołyków, a przede wszystkim spokój i natura.

Miejscowość ta powstała w 1564 r., więc oprócz pięknych plaż turysta poczuje powiew historii przechadzając się wąskimi uliczkami pomiędzy kamiennymi domami. To właśnie tu zostało wydane pozwolenia przez trogirskiego księcia Augustina Bembo, aby wybudować wieżę i mury obronne na wzór pałacu Dioklecjana w Splicie. Miejscowość ta do XVII w. nazywała się Kaštel Rotundo, od imienia Jacova Rotuda, który otrzymał pozwolenie na budowę twierdzy. W miejscowości znajdują się dwa kościoły: Matki Boskiej Różańcowej i św Antoniego z Padwy.

Wypoczywając w Seget Donji warto odwiedzić Restaurację Pecina, której wnętrze zaskakuje swym wyglądem. Można tam zjeść przysmaki kuchni dalmatyńskiej tj. pieczoną jagnięcinę, pieczonego prosiaka i dania spod peki.

Dla miłośników miejskiego, gwarnego życia polecamy pobliski Trogir, w którym poczujecie atmosferę chorwackich kurortów, szczególnie wieczorami. Natomiast pasjonaci architektury będą zachwyceni trogirską starówką, wpisaną na listę UNESCO .

 

Galeria zdjęć- Seget Donji