Ugljan
Wybierz apartament:

Ugljan to jedno z większych miasteczek na wyspie Ugljan. W okolicy znajduje się wiele pięknych plaż – żwirowych, piaszczystych i skalistych, każdy więc znajdzie to coś dla siebie. Jest to idealne miejsce na rodzinny wypoczynek – z dala od ruchliwych ulic, kuszących dzieci straganów i tłumów turystów. Wszystko to można znaleźć w Zadarze, do którego dotrzesz w ciągu 45 min. Ugljan położony jest ok. 10 km. od miejscowości Preko, z której odpływa prom, jednak pomiędzy miejscowościami kursuje autobus skomunikowany z promem. Dzięki temu turyści przebywający na wyspie mogą dostać się łatwo na kontynent nie korzystając ze swojego samochodu.

W okolicy miasteczka są piękne, piaszczyste plaże, które przyciągają turystów. W pobliskiej zatoce Muline, oddalonej 2 km od centrum Ugljan, znajduje się najpiękniejsza plaża na wyspie. Jest tam również kilka restauracji, oferujących lokalne przysmaki.

Nie lada atrakcją są imprezy organizowane w miasteczku tj: „Regaty”, „Ugljan w kwiatach” (kiedy specjalnie na tę okazję dekoruje się ogrody, tarasy restauracyjne i miejscowe zabytki), „Noc z latarniami rybackimi Čeprdljen”, „Parada łodzi” i „Targi antyków”.

Podczas pobytu  w Ugljan warto odwiedzić urocze miasteczka położone na północno – wschodnim wybrzeżu wyspy takie jak: Kali,  Lukoran, Kukljica, Preko koniecznie trzeba się  wybrać się do Zadaru oraz na wyspy: Dugi Otok i i Pašman.

Odległości z Ugljan do najpopularniejszych miejscowości na wyspie:

  • Preko – 10 km
  • Lukoran – 6 km
  • Kali- 12 km
  • Zadar – 10 km. do Preko + 25 min. przeprawy promowej


Galeria zdjęć – Ugjan

Galeria zdjęć – plaże