APARTAMENTY NA WYSPIE UGLJAN

APARTAMENTY NA WYSPIE UGLJAN
Wybierz miejscowość:

Rezerwuj apartamenty na wyspie Ugljan – “zielona wyspa” będzie Twoja!

Wyspa Ugljan  położona jest w archipelagu Zadarskim i sąsiaduje z wyspami: Pašman, Rivanj i Sestrunj. Jej powierzchnia wynosi 51,05 km² a długość linii brzegowej 78,7 km. Od kontynentu oddzielony jest kanałem Zadarskim, z wyspą Pašman połączony jest natomiast mostem. Jest jedną z najgęściej zaludnionych wysp chorwackich. Na wyspie są następujące miejscowości: Preko, Poljana, Sutomišćica, Lukoran, Ugljan, Kali, Kukljica. Ugljan należy do najbardziej zaludnionych wysp w Morzu Adriatyckim. Ugljan jest nazywany zieloną wyspę, dlatego że pokrywa ją gęsty las sosnowy, drzewa oliwne, figowce, winnice oraz inne rośliny śródziemnomorskie. Tutejsza ludność zajmuje się rolnictwem, uprawą oliwek, owoców, rybołówstwem i turystyką.
Wyspa posiada wiele pięknych, różnorodnych plaż, w tym plaże piaszczyste.Na północno-wschodnim wybrzeżu są zatoki, porty i większość miejscowości, natomiast południowo- zachodnie wybrzeże jest mniej dostępne, strome.
Wyspę Ugljan polecamy tym ludziom, którzy szukają ucieczki od gwaru i tłumów. Dzięki malowniczym krajobrazom, dziewiczej przyrodzie,  pięknym, czystym plażom możesz spędzić tu cudowny urlop. A kiedy zapragniesz rozrywek wystarczy popłynąć do sąsiedniego Zadaru! Wyspa oddalona jest od Zadaru zaledwie kilka mil morskich. Na wyspę można się dostać promem Jadrolinia z Zadaru do Preko (rejs trwa ok. 25 min). Promy kursują co godzinę. (Ceny w sezonie letnim 2014: 18 kun os. dorosła, dziecko 9-12 lat: 9 kun, auto: 103 kuny)
Wyspa Ugljan spodoba się na pewno turystom, którzy lubią aktywie spędzać czas na urlopie. Miłośnicy rowerów skorzystają z kilkudziesięciu kilometrów tras rowerowych, wielbiciele nurkowania skorzystają z oferty szkoły dla płetwonurków (Ugljan, www.divingugljan.com), a amatorzy połowów ryb złowią najsmaczniejszą rybę w życiu!
Dzięki dobremu skomunikowaniu z lądem warto wybrać tą wyspę, żeby nieco bliżej poznać Riwierę Zadar, a także sąsiednie wyspy. Można więc określić wyspę Ugljan jako dobrą bazę wypoczynkową i dobrą bazę wypadową.

    • Zadar – zwany “małym, chorwackim Rzymem” z licznymi zabytkami, gdzie morze wygrywa symfonie na organami wodnych
    • wyspa Pašman – wyspa szczęścia i radości, małej ilości ludzi z wielkimi sercami
    • wyspa Dugi Otok – wyspa pięknych plaż i zatoczek
    • Narodowy Park Kornati -archipelag 89 pięknych wysp i skał (łącznie jest ich 152), które żeglarzom gwarantują niezapomniane wrażenia, a strome klify budzą prawdziwy respekt
    • Narodowy Park Krka – piękne wodospady przecinające nurt rzeki Krka
    • Narodowy Park Paklenica – idylla dla wielbicieli turystyki pieszej i wspinaczki skałkowej
    • Rafting na rzece Zrmanji przepiękny kanion (ponoć najpiękniejszy w Europie), szmaragdowa woda, krystaliczna woda, najwyższy wodospad.
    • Etnoland Dalmati – podróż do serca Dalmacji, do miejscowości Pakovo Selo w okolicach Drniš.


Galeria zdjęć wyspy