Wjazd do Chorwacji z negatywnym testem PCR na SARS-CoV-2

Wiele osób planujących urlop w Chorwacji pyta nas o wymogi wjazdu do Chorwacji. Sytuacja jest tak dynamiczna, że trudno powiedzieć, jak będzie sytuacja wyglądała latem. Ubiegły sezon letni pokazał, że obostrzenia wielu krajów bardzo się złagodziły i te osoby, które się zdecydowały na wyjazd do Chorwacji na pewno nie żałują swojej decyzji.

Na chwilę obecną Chorwacja do 15.03.2021 przedłużyła obowiązek okazania nie starszego niż 48 godzin negatywnego wyniku testu PCR na SARS-CoV-2 przy przekraczaniu granicy. Dotyczy to oczywiście wyjazdów turystycznych. Na stronie: https://www.gov.pl/web/chorwacja mogą Państwo uzyskać informację, kto może wjechać do Chorwacji bez wyniku testu. Tu też mogą Państwo na bieżąco sprawdzić, jak wyglądają przepisy obowiązujące na dany dzień.

Zdajemy sobie sprawę, że wielu z Państwa chce zarezerwować noclegi na lato 2021, jednak nikt z nas nie wie, jak będzie wyglądała sytuacja epidemiologiczna za kilka miesięcy i jakie przepisy będą obowiązywać. Pozostaje mieć nadzieję, że wszystko wróci do normy i będziemy mogli w miarę normalnie i bez ponoszenia dodatkowych kosztów podróżować po Europie i świecie.

Przy dokonywaniu rezerwacji proszę brać pod uwagę, że na chwilę obecną testy są obowiązkowe przy przekraczaniu granicy. Dlatego też proszę być świadomym kosztów, które ewentualnie będzie trzeba ponieść przed wyjazdem do Chorwacji.

Aktualizacja wpisu: 1.03.2021

Dodaj komentarz