WIOSNA W CHORWACJI

Wiosna dla większości z nas to najpiękniejsza pora roku. To czas, kiedy w przyrodzie dominuje soczysta zieleń oraz feeria barw kwitnących kwiatów, których zapach niesamowicie działa na nasze zmysły, a my jesteśmy spragnieni słońca po szarym okresie późnej jesieni i wiosny.

Wiosna to idealny czas na podróże. Z własnego doświadczenia wiem, że wyjazdy w okresie marzec – kwiecień były chyba najlepsze, ze wszystkich możliwych. Byłam wiosną w Hiszpanii kontynentalnej oraz na Majorce, na Krecie oraz w Chorwacji i w każdym przypadku było rewelacyjnie. Zdecydowanie wyjazdy wiosenne mają przewagę nad letnimi i jesiennymi i jak tylko będzie to możliwe będę wybierała taki okres na moje przyszłe wojaże.

Jeśli jesteście zainteresowani, jak wyglądała Kreta wiosną to odsyłam do cyklu artykułów związanych z tą przepiękną, grecką wyspę na stronę CroDea Travel. Link do jednego z artykułu tutaj: https://crodeatravel.pl/kreta-praktyczne-porady/. Ja na łamach tej strony zajmę się oczywiście wiosną w Chorwacją, którą po raz pierwszy raz w życiu właśnie w tym przepięknym okresie udało mi się odwiedzić w roku 2022.

Wielokrotnie już pisałam o korzyściach wyjazdu do Chorwacji poza sezonem. Zwykle oprócz wyjazdów letnich odwiedzałam kraje Płw. Bałkańskiego również we wrześniu lub październiku. Jednak teraz już wiem, że okres wiosenny ma zdecydowaną przewagę nad okresem jesiennym.

DLACZEGO WARTO POJECHAĆ DO CHORWACJI WIOSNĄ:

  • Temperatury są bardzo przyjemne – zarówno pod kątem zwiedzania, jak i plażowania – w ciągu dnia temperatura może dochodzić w maju do 25 – 30C, wieczorem trzeba pamiętać o letniej kurtce albo sweterku (ok. 18-20 C).
  • Woda w Adriatyku nadaje się do kapieli – oczywiście temperatura jest o kilka stopni niższa niż w sezonie, ale dużo cieplejsza od wody w Bałtyku w środku lata.
  • W tym okresie jest dużo mniej turystów, plaże można mieć do własnej dyspozycji! Poza tym, cały urok w tym, że odkrywamy kraj i jego ludzi (możemy dostrzec codzienne zwyczaje Chorwatów), a nie kraj, w którym tylko na ulicach słyszymy język polski i momentami czujemy się jak na wakacjach w Międzyzdrojach.
  • Ceny noclegów przed i po sezonie są dużo niższe
  • Przyroda to największy atut, który mnie urzekł – soczysta, jeszcze niewypalona słońcem zieleń, kwitnące kwiaty na rabatach, przydomowych ogródkach, na łąkach, czy u podnóża gór, kwitnące krzewy żywopłotów. Cudownie pachnące kwiaty (np. krzewu pospornicy japońskiej) nadają magii wieczornym spacerom nadmorską promenadą.
  • Długi dzień, co oznacza, że mamy więcej czasu na zwiedzanie.

Małym minusikiem jest to, że poza sezonem niewielkie miejscowości mają pozamykane niektóre restauracje, nie funkcjonują beach bary. Jeśli to jest dla Ciebie problemem, warto wybrać w takiej sytuacji nieco większą miejscowość, wówczas mamy pewność, że większość restauracji będzie normalnie funkcjonować.

Jeśli chciałbyś dodać, dlaczego warto odwiedzić Chorwację poza sezonem napisz w komentarzu. Podziel się swoim doświadczeniem w wojażach poza sezonem!

Zapraszamy na wiosenne wycieczki do Chorwacji z CroDea.pl. Możemy przygotować wyjazd dla Twojej grupy przyjaciół lub współpracowników. Chętnie przygotujemy dla Was ofertę skrojoną na miarę! Zapytaj nas o szczegóły!

Galeria zdjęć – wiosna w Chorwacji / maj 2022

Dodaj komentarz