Zadzwoń do nas: + 48 660 448 778

Brela

APARTAMENTY NA RIWIERZE MAKARSKIEJ – BRELA

APARTAMENTY NA RIWIERZE MAKARSKIEJ - BRELA

Wybierz apartament/willę:

Brela to pierwsza miejscowość Riwiery Makarskiej, położona ok. 15 km na północ od Makarskiej. Jest to jedna z piękniejszych miejscowości, która oferuje ponad 6 km. pięknych, żwirowych plaż skrytych w sosnowym lesie, który jest chronionym pomnikiem dziedzictwa kultury. W okolicy Breli znajduje się również wiele skalistych plaż, w którym ukryte są małe, kameralne plaże w których możesz być jedynym turystą!

Symbolem Breli jest Kamień Breli, czyli zanurzona w morzu skała na której rośnie sosna. Motyw ten widoczny jest na folderach, przewodnikach i pocztówkach.

W 2003 r. magazyn Forbes umieścił plażę Punta Rata, położoną na cyplu porośniętym sosnowym lasem na liście 10 najpiękniejszych plaż świata.

Liczne ścieżki spacerowe wzdłuż morza są doskonałą okazją na spędzanie aktywnego czasu na urlopie. Miłośnicy gór mają do dyspozycji liczne szklaki górskie oraz ścianki wspinaczkowe. Rowerzyści natomiast skorzystają ze ścieżek rowerowych – asfaltowych oraz szutrowych. Podczas wyprawy rowerem można podziwiać zapierający dech w piersiach krajobraz Riwiery Makarskiej.

Turyści szukający mocnych wrażeń skorzystają z oferty takich sportów jak: windsurfing, parasailing (loty za motorówką ze spadochronem), loty na paralotni, jazda na skuterach wodnych. W Breli będą doskonale czuły się rodziny z dziećmi ze względu na piękne żwirowe plaże z łagodnym wejściem do wody. Wiele małych romantycznych, kameralnych plaż znajdą tu osoby szukające intymności. W wielu przypadkach dojście na takie plaże nie jest najłatwiejsze, ale warto się potrudzić, żeby znaleźć swój mały kawałek raju. Centrum miejscowości obfituje w mnóstwo kafejek, restauracji serwujących dalmatyńskie przysmaki. Ponadto jest wiele firm oferujących rejsy wycieczkowe (typu fish piknik), wypożyczenie sprzętów pływających, organizujących wspólne nurkowanie. Promenada w Breli wieczorem tętni życiem. Przyjeżdżając do Breli na pewno nie będziesz się nudził.

Odległości z Breli do najpopularniejszych miejscowości:

  • Makarska – 14 km
  • Split – 61 km
  • Trogir – 86 km
  • Omiš – 25 km
  • Mostar– 92 km
  • Dubrownik – 180 km

Oficjalna strona miejscowości Brela – tutaj. Plan miasta Brela

Galeria zdjęć – plaże Breli

Blog – CroDea spełnia marzenia…

Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, stworzonego dla wszystkich miłośników Chorwacji i Czarnogóry. Znajdziesz w nim informacje, jakie miejsca warto odwiedzić podczas pobytu na Bałkanach oraz praktyczne porady dotyczące turystycznych atrakcji. Zobacz o czym piszemy, obejrzyj zdjęcia, dodaj swój komentarz!

Zobacz więcej

Dane właściciela Serwisu CroDea.pl

CroDea Joanna Zielińska
ul. Połczyńska 29k/5, 78-300 Świdwin
Telefon: +48 94 716 24 35
+48 660 448 778
Strona internetowa: https://crodea.pl
Email: joanna.zielinska@crodea.pl
%d bloggers like this: