Skywalk Biokovo – atrakcja Riwiery Makarskiej

Skywalk Biokovo to jedna z atrakcji Riwiery Makarskiej, która została otwarta dla turystów całkiem niedawno, bo w lipcu 2020 r. Znajduje się w południowo- zachodniej części Parku Przyrody Biokovo w pobliżu Makarskiej. Skywalk to platforma widokowa w kształcie podkowy, ze szklanym, przezroczystym tarasem. Zlokalizowana jest na punkcie widokowym Ravna Vlaška, znajdującym się na wysokości 1228 m n.p.m. Do punktu widokowego możesz dojechać autem, asfaltową drogą prowadzącą w kierunku szczytu Sv. Jure. Czas, który musisz przeznaczyć na dojazd to ok. 30 min., masz do pokonania 13 km od głównego wejścia do parku. Weź pod uwagę, że droga dojazdowa jest wąska (szerokość na 1 auto), na trasie co 300 metrów są zatoczki, gdzie można się wyminąć. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest wjazd do parku w godzinach porannych, wówczas jadąc w górę mijasz niewiele aut z naprzeciwka.

Wejście na samą platformę widokową jest bezpłatne, jednak przy wjeździe do Parku Przyrody opłacasz wstęp. Punkt widokowy jest czynny w godzinach 8-16.00, wejście do parku możliwe jest do godz. 15.00 . Godziny otwarcia parku w sezonie wakacyjnym 6.00-20.00

Platforma widokowa może w jednym momencie pomieścić 30 zwiedzających. W mojej galerii zdjęć możecie zobaczyć fotografie, które były zrobione poza sezonem, w październiku, kiedy turystów było mało. Wiem, że atrakcja ta w okresie wakacyjnym 2020 cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, były w ty czasie kolejki do wjazdu do parku. Ze względu na duży ruch na drodze oraz pojemność parkingów dyrekcja parku może wprowadzić ograniczenia wjazdowe (25 aut na 1 godzinę).

Pomimo takiej dużej ilości turystów warto poświęcić kilka godzin i odwiedzić to miejsce. Widoki w całym parku niezapomniane, szczególnie te, kiedy patrzymy z punktów widokowych na Adriatyk oraz wyspy podczas zachodu słońca. Samo przejście po szklanej platformie Skywalk naprawdę robi wrażenie i może być dobrym sposobem na przełamanie swojego lęku przed wysokością. Należy pamiętać, że Skywalk Biokovo to nie jedyna atrakcja Parku Przyrody Biokovo. Warto zarezerwować sobie więcej czasu na to, żeby wjechać na sam szczyt – Sv. Jure 1762 m n.p.m., a także zboczyć nieco z trasy zatrzymując się na innych punktach widokowych i zrobić sobie spacer po górach. Widoki zapierające dech w piersiach gwarantowane.

Zdjęcia z wjazdu na szczyt i widoków, jakie na Ciebie czekają z góry możesz zobaczyć tutaj: https://crodea.blogspot.com/2012/01/wyprawa-na-szczyt-sveti-jure.html oraz tutaj: https://www.crodea.pl/wrzesien-w-chorwacji/

Zapraszam do galerii zdjęćpaździernik 2020

Dodaj komentarz